Oto Kokpit

Yeni Elektrikli SUV, 2020 Mercedes-Benz EQ C Geliyor

SUV dünyası da teknolojiye ayak uyduruyor ve tamamen elektrikli otomobillere geçişler başladı. Alman firma da bunu Mercedes-Benz EQ C modeliyle gerçekleştirecek.


2020 Mercedes-Benz EQ C

Artık elektrikli otomobiller her araç segmentine girmeye başladı. SUV dünyasında bu adımı en etkili şekilde atılmış şekli Tesla Model X olmuştu. Daha sonra da Jaguar I-Pace, Audi E-Tron gibi araçlar olaya dahil oldu. Mercedes-Benz gibi sektörün büyük oyuncularından birisi de bu sınıfa Mercedes EQ C ile giriş yapıyor.

2020 Mercedes-Benz EQ C Türkiye

Kompakt yapıya sahip olan ve prototip yüzüyle casus kameralara yakalanan bu araç, ne kadar kamuflajlı olsa da bazı hatlarını görebiliyoruz. Far yapısı güncel Mercedes modellerinden farklı olduğunu görüyoruz. Fakat genel hatlar GLC modelini anımsatıyor. Yeni Mercedes-Benz EQ C modelinin yaşam alanı da görüntülendiği için o kısma da değinelim. Güncel Mercedes modellerinden pekte farklı olmayan yaşam alanında genişçe ekranda dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı bütünleşik şekilde yapılandırıldığını görüyoruz. Orta konsolda ise diğer aile üyelerinde gördüğümüz touchpad öne çıkıyor.

2020 Mercedes-Benz EQ C Kokpiti

2020 Mercedes-Benz EQ C teknik verileri şimdilik netleşmedi. Fakat tahminleri her aman ki gibi öne çıkıyor. Bu araçta iki farklı elektrikli ünitenin kullanılacağı düşünülüyor. Bu iki ünite ile 402 beygir güç sağlaması bekleniyor. Elektrikli motorların bu suv için 480 kilometreye kadar menzil sunacağı tahmin ediliyor. Tabi bunların hepsi tahminden öteye gitmiyor. Daha fazlası için tanıtılmasını bekleyeceğiz.

Mercedes-Benz EQ C için yollara çıkış tarihi olarak 2020 yılı gösteriliyor. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }