Oto Kokpit

Yeni DS 9 Fastback Görüntülendi

DS ailesine bir üye daha katılıyor. Asya pazarına özel olarak hazırlanan Yeni DS 9 Fastback geçtiğimiz günlerde casus kameralara yakalandı. Markanın lüks sedan otomobili olarak lanse edilecek bu araç gerek tasarımı gerekse donanımı ile kendine hayran bırakacağa benziyor. İşte detaylar…


Yeni DS 9 Fastback

Bildiğiniz üzere DS, Citroen’in alt bünyesinde üretiliyordu. Ardından PSA grubu yeni bir karar alarak DS’i başlı başına marka haline getirdi. Akabinde birbirinden özel lüks Fransız otomobilleri üretildi. Şimdi ise bunların arasına bir yenisi daha ekleniyor. Casus kameralara yakalanan yeni DS 9 için ilk bilgiler de paylaşıldı. Arkasındaki 45 THP sırrından donanımına kadar birçok bilgi var. Hadi onlara da bakalım.

Yeni DS 9 Fastback Ne Zaman Çıkacak?

Yeni DS 9 için Fransız marka LED DRL farlarını sunacak. 6 farklı jant seçeneği ile gelecek olan bu araçta 1.6 litrelik turbo benzinli motor ve yine aynı hacimli benzinli motorlu hibrit ünite bulunacak. İlk versiyon 200 beygir güç sunacak. 1.6 turbo PHEV sisteme sahip motorun ise 225 ps 223 beygir beygir güç sunması bekleniyor. Bu konuda net bilgi yoktur. Fakat referans araç olarak önünde 508 L PHEV var. Bu araç 225 ps 223 beygir güç üretiyor.

Öte yandan aracın boyutlarına gelecek olursak yeni DS9‘un uzunluğu 4933 mm, genişliği 1855 mm, yüksekliği 1468 mm ve aks aralığı ise 2895 mm olacak. Teknik kısımda daha fazla bilgi yer almıyor. Şimdilik araç hakkında aktaracağım bilgiler bu kadarla sınırlı kalıyor. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }