Oto Kokpit

Yeni Citroen C4 Cactus Rip Curl Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Citroen firmasının 2 yıl önce ülkemizde satışa sunduğu crossover modeli Cactus, şimdi yepyeni versiyonu ile karşımızda. Citroen C4 Cactus Rip Curl adlı özel bir versiyonunu Ekim ayı içerisinde ülkemiz pazarında satışa sunan firma, bu aracıyla kullanıcısına daha özel ve SUV kimliğini bir bakımdan yansıtan otomobil olarak öne çıkıyor. İşte detaylar…


Yeni Citroen C4 Cactus Rip Curl Fiyatı

Diğer Cactus Modellerinden Farkı
Yeni citroen c4 cactus rip curl, popüler sörf markası Rip Curl ile Citroen arasındaki ortaklığın özel ürünü olarak lanse edildi. Bu aracın diğer Cactus modellerine göre 3 farklı renk seçeneği mevcut: Siyah, Fırtına Gri ve Aden Kırmızı. Ayrıca dış tasarımında ön çamurluklar üzerine geometrik özel desenler yerleştirilmiş. Alüminyum ön ve arka tampon altı korumaları, C sütununda yer alan Rip Curl logosu, beyaz kaplama yan aynalar gibi özel detaylarda bulunuyor. Tabi sadece dışta değil iç mekanda da özel detaylar var. Paspas seti, turuncu renkli emniyet kemerleri ve yine aynı renkte hoparlör çerçeveleri öne çıkıyor. Tamamen dijitallik üzerine kurulu bu araçta yine 7 inçlik dokunmatik ekranı yerini koruyor. Kanepe ön koltuklar ve şu perdesi olmayan ama ısı izolasyonu olan panoramik cam tavan da bu araçta standart olarak yer alıyor. Fakat citroen c4 cactus rip curl modelini ülkemizde diğer cactuslerden ayıran en önemli özellik bunların hiçbirisi değil. Sadece 1.6 BlueHDi adlı turbo dizel ve manuel vites kombinasyonu ile sunulan Grip Control en önemli fark olarak öne çıkıyor.

Yeni Citroen C4 Cactus Rip Curl Grip Control

Grip Control ile sunuluyor
Bu özellik Peugeot modellerinde ve yurt dışındaki C4 Cactus’te zaten sunuluyordu. 1.6 BlueHDi versiyonu ile cactus rip curl modelinde ülkemize de gelmiş oldu. Özelliğin temel prensibi, araca daha iyi yol tutuşu kazandırmak. Bunu da 5 farklı mod ile yapıyor. Aslında bu modlar ESP sisteminin daha hassas kontrol edilmesi ile sağlanıyor. Bir nevi akıllı çekiş sistemi olarak düşünebilirsiniz. Bahsedilen bu 5 mod; Standart, Kar, Arazi, ESP Off ve Çamur/Kum seçeneklerini sunuyor. Doğru lastik seçimi ile bu özellik işe yarayacak donanıma dönüşebilir. Zaten aracın crossover suv kimliği, Türkiye pazarı açısından ilk kez öne çıkarıldığını düşünüyorum.

Daha farklı, daha tarz sahibi ve yeni motor seçeneğine ek olarak birde dizel ünitede sunduğu manuel vites ile citroen c4 cactus rip curl modeli, rakiplerinin arasından sıyrılarak alıcısına göz kırpıyor. Son olarak aracın fiyatına bir göz atıp görsellere geçelim.

Yeni Citroen C4 Cactus Rip Curl Türkiye Fiyatı
SHINE RIP CURL 1.6 BlueHDi 100HP BVM DİZEL MANUEL: 83.900 TL
SHINE RIP CURL 1.6 E-HDi 92HP ETG6 DİZEL OTOMATİK: 84.900 TL

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.