Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Yeni BMW M3 Competition Sedan ve M4 Competition Coupe Türkiye Fiyatı Açıklandı

16.03.2021
149
Yeni BMW M3 Competition Sedan ve M4 Competition Coupe Türkiye Fiyatı Açıklandı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

BMW’nin gelmesi merakla beklenen iki özel modeli yeni M3 Competition Sedan ve M4 Competition Coupe sonunda Türkiye için fiyatlandı. Ülkemize sınırlı sayıda getirilen bu iki aracın fiyat bilgilerine bakalım.

Yeni BMW M3 Competition Sedan Türkiye Fiyatı

Borusan Otomotiv distribütörlüğünde ülkemize getirilen Yeni M3 ve M4 modelleri için 3.0 litre 6 silindirli 510 ps 503 beygir 650 nm tork güç üreten çift turbo beslemeli benzinli motor görev yapıyor. Yine her iki araçta 8 ileri M Steptronic şanzıman bulunuyor.

Yeni BMW M4 Competition Coupe Türkiye

Performans değerlerini hatırlayacak olursak yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupe ikilisi, 0’dan 100 km/s hıza 3,9 saniyede ve 0’dan 200 km/s hıza ise yalnızca 12,5 saniyede ulaşıyor. Son hızları 250 km/s ile sınırlı olsa da M Sürüş paketiyle bu değer 290 km/s seviyesine kadar çıkarılıyor.

Üstün Yol Tutuşu
Saf performanslı sürüş keyfini, üstün yol tutuş kabiliyeti ile birleştiren Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé’de Adaptif M süspansiyon standart olarak yer alıyor. Yol tutuş performansını artıran diğer özellikler arasında M Servotronic direksiyon ve M Çekiş Kontrolü ile standart olarak tercih edilebilen M Drive Professional paketi bulunuyor. Tamamen yeni M Çekiş Kontrolü ile sürücüler aracın kontrollü bir şekilde kayması için müdahale eşiğini belirleyebiliyor.

Yeni BMW M3 Competition Sedan Türkiye

Heyecan verici performanslarıyla Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, durma zamanı geldiğinde ise güçlü fren sistemi sayesinde maksimum sürüş güvenliği sağlıyor. Önde altı pistonlu kaliperler ve 380 mm diskler ile arkada 370 mm diskleri kavrayan tek pistonlu kaliperler güvenli bir duruş mesafesinin yakalanmasına olanak sağlıyor.

Tek Bir Düğme İle En Uygun Sürüş Deneyimi
Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé ‘nin orta konsolundaki yer alan M Modu düğmesini ile mevcut durumuna en uygun sürüş deneyimi yaşamak için ayarlamalar yapılabiliyor. Ayrıca, gösterge paneli ve BMW Head-Up Display’deki ekranların tepki ve özelliklerini de bu düğme ile ayarlamak mümkün oluyor. ROAD ve SPORT modlarının yanı sıra, M Drive Professional özelliğiyle TRACK modu da eklenebiliyor.

Yeni BMW M4 Competition Coupe Fiyatı

Yüksek Performansı Yansıtan Cesur Tasarım
Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé, etkileyici performans özelliklerinin yanı sıra, dış tasarımda motor sporlarından ilham alan çizgileri geçmişinden gelen nostaljik detaylarla birleşiyor. Ön tamponda cesur tasarımıyla dikkat çeken Böbrek Izgara’lar, bal peteği şeklindeki büyük hava girişleriyle çevreleniyor. Ayrıca sportif marşpiyerler, aerodinamik yan aynalar, daha agresif bir arka tampon, siyah arka difüzör ve dört çıkışlı egzoz sistemi yüksek performansı vurgulayan özellikler arasında yer alıyor.

BMW Live Cockpit Professional İle Tamamen Dijital Ekran Grubu ve M’e Özgü İçerikler
Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé’de BMW Live Cockpit Professional’ın bir parçası olan 12,3 inç gösterge ekranı ve 10,25 inç Kontrol Ekranı ile yüksek çözünürlüklü dijital ekran grubu standart olarak sunuluyor. Tamamen dijital gösterge ekranı ile navigasyon haritası, sürücü destek sistemleri, durum göstergeleri veya çevredeki alanın 3 boyutlu görselleştirmesi için gereken alanı yaratılabiliyor. Ayrıca, 10,25 inç bilgi-eğlence sistemi kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay bağlantılarını da destekliyor.

Yeni BMW M4 Competition Coupe

Her iki modelde de Şehir içi Fren Fonksiyonu, kör nokta uyarılı Şerit Değiştirme Asistanı, aktif yandan çarpışma korumalı Şeritte Tutma Yardımı gibi ileri teknoloji fonksiyonları kapsayan Sürüş Asistanı Professional ile 360 derecelik Çevre Kontrol Sistemi, Park yardımcısı ve Geri Sürüş Asistanını içeren Park Asistanı Plus donanımları standart olarak sunuluyor.

Yeni BMW M3 Competition Sedan Türkiye Fiyatı: 2.350.000 TL

Yeni BMW M4 Competition Coupe Türkiye Fiyatı: 2.400.000 TL

Yeni BMW M4 Competition Coupe Türkiye Fiyatı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.