Oto Kokpit

Yeni BMW M2, Manhart ile Kanatlandı

15.01.2017

2017 yılının en iddialı modifiye çalışmaları düşmeye başladı. Yine Almanlar önce davrandı. Manhart Tuning oldukça güçlü bir BMW modelini yollara çıkardı. BMW M2 Coupe üzerindeki çok kapsamlı çalışması ile aracın standart halini adeta ikiye katlamış ve bu aracı süper spor otomobil potansiyeline ulaştırmış. İşte detaylar…

Manhart BMW M2 Coupe MH2

BMw M2’de İtalyan süper otomobilleri kıskandıracak güç
Manhart MH2 olarak lanse edilen bu modifiyeli otomobil, BMW M2 Coupe ele alınarak hayata geçirilmiş. Bu aracın kalbinde BMW’nin N55 kodlu ünitesi olan 3.0 lt V6 370 ps 465 nm tork güç üreten motor görev yapıyor. Manhart bu motor üzerine çalışmamış ve onun yerine BMW M4’te kullanılan S55B30 kodlu çift turbo beslemeli 3.0 lt V6 benzinli motoru tercih etmiş. Yaptığı güçlendirmeler sayesinde ise 630 ps 750 nm tork güç alınmış. BMW M2‘nin stock halini ele alacak olursak aradaki güçlendirmenin ne denli iddialı olduğunu anlayabiliriz. Peki bütün değişim bu kadar mı? Tabi ki hayır! Aerodinami ve görünüm adına da adımlar atılmış. Onlara da bakalım.

Manhart BMW M2 MH2

Gücü temsil eden can alıcı görünüş
Yeni ön kaputu ile dikkat çeken bu araç karbon fiber tavan kaplama, yeni ön ızgara, karbon fiber ön tampon eki, yan aynalar, arka difüzör ve bagaj üstü spoyler yer alıyor. Tabi tek spoyler bu olmamış. Asıl ilgi çeken büyük bir kanat oluyor. Öte yandan aracın bal köpüğü rengi mat kaplaması da Manhart Yeni BMW M2‘nin dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Ayrıca buna ek olarak 19 inçlik Manhart Concave One adlı jantların önde 255/35, arkada ise 285/30 ebatlı Michelin Cup 2 lastiklerle sunulduğunu da belirteyim.

2017 BMW M2 Tuning

Yaşam alanında ise alcantara kaplama direksiyon simidi, Recaro spor koltuklar, sarı renkli dikişler kokpit kapı içlerinde ve direksiyon simidin de kullanılması dikkat çekiyor. Yani iç mekandaki dokunuşlar dışta yapılanlarla uyumu gerçekleştirmiş.

Sonuç olarak ortaya oldukça iddialı görünüşe sahip ve bunu da kaput altında fazlasıyla destekleyen modifiyeli otomobil çıkmış. Manhart BMw M2 modelinin görünüşü ve sahip olduğu güç çok ilgimi çekti. Fakat performans verilerinin olmaması beni üzdü. O zaman yapılanların etkisini daha iyi anlardık. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.