Oto Kokpit

Yeni BMW iX Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Yeni BMW iX Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

BMW’nin büyük elektrikli SUV modeli yakın zaman öncesinde konpset yüzüyle tanıtılmıştı. Şimdi de aracın Türkiye yollarına ne zaman çıkacağı belli oldu. Ayrıca güncel gelişmeler hakkında bilgi verildi. İşte detaylar…


Yeni BMW iX Türkiye

BMW’nin yeni elektrikli SUV modeli İX, 500 beygirlik elektrikli motoruyla kullanıcıyla buluşacak. Bu büyük SUV 0’dan 100 km/s hıza 5 saniye gibi oldukça kısa sürede çıkabilecek. WLTP standartlarına göre 600 kilometreden fazla sürüş imkanı tanıyacak bu araç hızlı şarj istasyonlarında %80 doluma 40 dakika içerisinde ulaşabilecek. Hatta 10 dakikalık şarjla 120 kilometreden fazla menzili kullanıcısının emrine sunacak.

Yeni BMW iX Türkiye'de Ne Zaman Çıkacak?

Ülkemize Borusan Otomotiv distribütörlüğünde getirilecek olan yeni BMW İX3, seri üretim öncesinde son testlerini en ağır şartlarda ve soğuk hava koşullarında sürdürmek adına Norveç’in Magerøya adasındaki Kuzey Burnu’nda son kontrolleri yapılıyor. Elektrikli motorun en ağır şartlarda sorunsuz çalışması adına yapılan bu testler ile BMW’nin dayanıklılık konusunda rakiplerinin gerisinde kalmaması gerekiyor. Yakın zamanda yollara çıkan Porsche Taycan modeli de birkaç yıl en ağır testlerden geçerek kullanıcıyla buluşmuştu.

Yeni BMW iX Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

BMW İX, Bavyeralı firmanın Almanya’daki Dingolfing fabrikasında üretilecek. Türkiye yollarına da 2021 yılının son çeyreğinde çıkacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }