Oto Kokpit

Yeni BMW 5 Serisi G30 İçin M Performans Kiti Tanıtıldı

7. jenerasyon BMw 5 serisi Avrupa yollarına çıktı. Bu araçta en çok merak edilen motor seçenekleri oldu. Söz konusu BMW olunca kullanıcıları performans adına farklılıklar bekliyordu. 2017 yeni kasa bmw 5 serisi için M Performans ürünlerini merak eden kullanıcılar için hasret bitirildi. Alman firma G30 İçin M Performans Kitini yayınladı. İşte detaylar…

Yeni BMW 5 Serisi G30 M Performans Kiti

Yeni BMW 5 Serisi G30 için hazırlanan M performans kitinde body kit parçaları, yeni büyük jant ve motor güçlendirmesini kapsayan yenilikler var. Bu kit içinde 20 inç jant, karbon fiber parçalar, yeni egzoz çıkışları ve motor güçlendirmesini kapsayan değişimler yer alıyor. Daha da detaylara indiğimizde dışta ön tampon eki, ön ızgara, yan aynalar, arka difüzör ve bagaj üstü spoyler kısmını kapsayan karbon fiber body kit kullanılmış. Bunun dışında yan eteklerde ve ön çamurluktan başlayıp kapı kolunun alt kısmında devam eden ve arka çamurlukta sonlanan sportif detaylarda yer alıyor. En can alıcı değişim tabi ki 20 inçlik jantlar oluyor. Bu jantlara önde 245/35 R20, arkada ise 275/30 R20 ebatındaki lastikler eşlik ediyor. Dıştaki son farklılık ise M performance yazılı yeni egzoz çıkışları oluyor.

Yeni BMW 5 Serisi G30 M Performance

Görünümsel detayların dışında birde kaput altındaki motorlar için küçük güçlendirmeler var. BMW hepsini açıklamadı. Fakat elime ulaşan bilgileri aktarayım. Mesela şuan serinin en güçlülerinden birisi olan 540i için güç artırımı yapılmış. 3.0 lt V6 motora sahip 540i ve 540 xdrive 360 ps 500 nm tork güce ulaştırılmış. Yani +34 ps ve 50 nm tork artış sağlanmış. Bunun yanı sıra dizelin en güçlülerinden 530d ve 530d xDrive için ise +27ps ve 30 nm tork artışla 292 ps 650 nm tork güç artışı sağlanarak 530i M paket serisi oluşturulmuş.

Yeni nesil 5 serisi henüz Türkiye yollarına çıkmadığı için bu paketin sunulması konusunda da bilgi veremiyorum. Fakat 5 serisi için alınacak siparişlerde M Performans paketi de olaya dahil edilecektir. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }