Oto Kokpit

Yeni Audi SQ7, ABT ile Daha Güçlü

Audi’nin SUV sınıfındaki en özel modeli Q7, ikinci kasasıyla yollardaki varlığını devam ettiriyor. Serinin en güçlüsü Yeni Audi SQ7 ise modifiye firmalarının dikkatini çekmeyi başarıyor. 2016 yılı bitmeden ABT Tuning bu aracı garajına aldı, güçlendirdi ve araç sahiplerinin beğenisine sundu. İşte detaylar…

ABT Yeni Audi SQ7

Yeni Audi SQ7, önceki nesil Q7’ye göre daha küçük motorla gelmişti. Kaputu altında 4.0 lt V8 biturbo dizel ünite var ve 435 ps 900 nm tork güç üretiyor. ABT Tuning, diğer Audi modellerinde olduğu gibi yazılımsal değişiklikle aracın gücünü 520 ps 970 nm tork kadar yükseltmiş. Bu iddialı değişim sonrasında 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniyeden 4.6 saniye‘ye düşmüş. Maksimum hız, 250 km/s ile sınırlandırıldığı için değişim olmamış.

ABT bu lüks suv modeli üzerinde bir takım değişimlerde yapmış. Fakat motordaki kadar kayda değer değil. En basiti body kit konusunda bekleneni şimdilik vermediler. Uzun uzun aerodinami detaylarından bahsetmek isterdim ama birkaç basit parça dışında maalesef değişim yok. Bu iki detaylardan birisi çamurluk için dizayn edilmiş birisi ABS plastik malzemeden diğer karbon fiberden üretilmiş havalandırma kanalı görünümlü ekler, diğeri de ön ızgaraya yapıştırmak için farklı renkte ABT logosu. Evet, sadece ABT yazan bir parça. Fakat dışta kayda değer en önemli değişim 22 inçlik jantlar olmuş. ABT Tuning, DR ve FR kodlu bu iki farklı modeli Yeni Audi SQ7 için sunuyor. Bu jantlara 295/35 R22 lastikler eşlik ediyor. Ayrıca bu jantlar için spacer da kullanılmış ve jantlar 30 mm kadar dışa atılmış.

ABT Tuning 2017 Yeni Audi SQ7

Birde yaşam alanına bakalım. Alman tuner burada da birkaç küçük değişim yapmış. ABT logolu paspas seti, bagaj halısı ve ABT logolu zemin aydınlatması bu farklılıkların detayı oluyor.

Son olarak, bu araç için ABT ses kontrol sistemi de eklenmiş. Videosunu da çeken ABT, bu dizel motor dan egzoz sesi almak isteyenler için yapay ses oluşturuyor. Fakat bu bayağı kaliteli duruyor. Videoyu kesinlikle izleyin. Bana hak vereceksiniz. Hadi önce videoyu izleyelim, sonra da fotoğraf galerisini gezelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }