Oto Kokpit

Yeni Aston Martin DBS GT Zagato ve DB4 GT Zagato Tanıtıldı

Aston Martin ve Zagato ortaklığı 60. yılını iki özel aracı üretim kararı ile kutluyor. Yeni Aston Martin DBS GT Zagato ve DB4 GT Zagato adlı iki model DBS Superleggera alt yapısı üzerine inşa edilecek. Sadece 19 adetlik üretimle lanse edilecek bu iki araç 6 milyon sterline satılacak. İşte detaylar…


Yeni Aston Martin DBS GT Zagato

Lüks spor otomobil denince akla gelen ilk markalardan birisi olan Aston Martin ile tasarım devi Zagato, DBS Superleggera modelini temel alarak 60 yıllık iş birliklerini ve Zagato’nun kuruluşunun 100’üncü kutlama adına Aston Martin DBS GT Zagato ve DB4 GT Zagato modellerini üretecek. 2020 yılının son çeyreğinde üretimi tamamlanacak iki araca toplamda 19 kişi sahip olabilecek.

Yeni Aston Martin DB4 GT Zagato

5.2 LİTRE V12 MOTOR
DBS Superleggera’yı temel alan otomobil, alışık olmadığımız tasarım diline sahip. Izgara tasarımı, ön farlar ve jantlar 1960’ların klasik modeli DB4 GT Zagato’yu andırsa da, uzun motor kaputu otomobile kaslı ve hırçın bir görünüm kazandırıyor. Otomobilin geniş kaputunun altında DBS Superleggara’nın 715 beygir güç ve 900 Nm tork üreten çift turbolu 5.2 litrelik V12 motorunun olması bekleniyor. Aston Martin, DB4 GT Zagato Continuation’un teslimatlarını 2019’un dördüncü çeyreğinde başlatacak. DBS GT Zagato ise 2020’nin dördüncü çeyreğinden itibaren teslim edilecek. Öte yandan Aston Martin Lagonda tarafından yapılan açıklamada, bu iki efsane modele 6 milyon Sterlin fiyat belirlendiği açıklaması yapıldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }