Oto Kokpit

Wheelsandmore Lamborghini LP850-4 Huracan Lucifero

Wheelsandmore Lamborghini LP850-4 Huracan Lucifero
Lamborghini modifiye söz konusu olunca bu konuda gallardo modeli uzun süredir gündemdeki ağırlığını korudu. Şimdilerde ise bu durum lamborghini huracan ile değişmeye başladı. İpler huracan’ın eline geçmesiyle modifiye firmaları da bu araç üzerine yoğunlaşmaya başladı. Bu firmalar arasında bugünlerde alman wheelsandmore öne çıkıyor. Motor güçlendirmesi, dış değişim ve jant yeniliği ile karşımıza çıkan firma bakalım neler yapmış?

Wheelsandmore lamborghini lp850-4 huracan lucifero olarak tanıtılan bu çalışmada son zamanların en iddialı ve en güçlü huracan’ı ortaya çıkarılmış. Detaylara baktığımızda aracın sol tarafını kapsayan ve kaputtan başlayıp arka alanda sonlanan “wheelsandmore” imzalı desen yer alıyor. Koyu turuncu rengin öne çıkarıldığı araçta 20 inçlik stock jantlar değiştirilmiş. Önde 20 inç, arkada ise 21 inç olarak takılan bu jantlar, turuncu kaliperlerin eklenmesi ile bambaşka görünüme bürünmüş. Bu arada jantlara önde 245/30 ZR20, arkada ise 305/25 ZR21 ebatındaki performans lastikleri eşlik etmiş. Dıştaki değişim rüzgarı burada sona ermiş ama asıl değişim kaput altında 3 seviye ile başlamış.

İlk seviyede 5.2 litrelik V10 motorun gücü 610 beygir ve 560 nm tork değerinden 640 beygir ve 600 nm tork’a yükseltilmiş. Bu artışı beğenmeyenleri duyar gibiyim. O zaman stage 2′ye göz atalım.

İkinci seviye de wheelsandmore, bu aracı 777 beygir ve 700 nm torka ulaştırmış. Bu sefer daha iddialı artış sağlayan alman firma, tatminkar değişimi 2. seviyede yakalamış. Fakat bu güçlendirmenin lamborghini huracan‘ı kesmeyeceğini düşünenlerin duygularını hisseder oldum. O zaman lamborghini huracan lp850-4 sizin için oluşturuldu.

Son seviyede safkan motor gücü 850 beygir ve 730 nm torka yükseltilerek son zamanlarda lamborghini huracan adına yapılan modifiye çalışmalarının en iddialıları ve en güçlülerinden biri olarak kayıtlara geçiyor. Egzoz sistemi ile başlanıp, ecu güncellemesi, hava filtresi değişimi ile devam edip süper şarj sistemine kadar uzanan bu modifiye değişim listesi ilewheelsandmore lamborghini huracan lucifero ortaya çıkartılmış.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]