Oto Kokpit

Volkswagen Golf 7 ve 7.5 İçin Modifiye Kiti Tavsiyeleri

Volkswagen Golf 7 ve 7.5 İçin Modifiye Kiti Tavsiyeleri

Modifiye tavsiye köşemizde bu sefer Alman kompakt hatchback modelleri arasında en popüler modellerinden birini ele alacağız. Vw Golf 7 ve 7.5 modellerinin sahipleri için body kitten janta, süspansiyondan yazılımla motor güçlendirmesine varana kadar birçok alt başlıkla öneriler hazırladım. Umarım faydasını görürsünüz.

Volkswagen Golf 7 Modifiye Kiti

Body Kit
ABT tuning bu konuda Golf 7 için kapıları sonuna kadar açıyor. Ön ızgara, ön tampon eki, far kaşları, yan etekler, yan aynalar, arka difüzörler, dörtlü egzoz çıkışları, bagaj üstü spoyler gibi aerodinamik parçalarla tam anlamıyla body kit sunuyor. Bu saydıklarım 7.385 euro fiyatla alınıyor. Tabi bu yurt dışı fiyatı ve ülkemizde x5 dediğiniz zaman Golf 4 parası harcanması anlamına geliyor. Çok pahalı evet. Eğer replikasını yaptırabilirseniz birkaç bin TL’ye benzer görünümü yakalayabilirsiniz.

Volkswagen Golf 7.5 R400 Body Kit

Volkswagen Golf 7.5 için ise yan etek ve spoyler eklentileri var. Fakat bunu yetersiz görüyorsanız direkt Golf R body kit uygulaması yapabilirsiniz. Ülkemizde güzel örnekleri var. Hatta MMPower garajından çıkan R400 body kiti de şiddetle tavsiye ederim.

Volkswagen Golf 7.5 Modifiye Kiti

Jant
Jant konusunda Golf 7 ve 7.5 için birçok seçenek var. Fakat ABT ile başlamışken aynı markadan devam edelim. Mesela ABT-DR kodlu 20 inçlik ya da ER-C versiyonu Golf üzerinde çok iyi durur. Birde ABT ER-F modelini tavsiye edebilirim. Bunun dışında BBS, Vossen ya da Golf R’ın orijinal jantlarını da tercih edebilirsiniz. Tamamen zevkinize kalmış. Bir alt başlığa geçmeden asla replika hatasına düşmeyin derim. Bu konuda ısrarcı olmamı daha iyi anlamak için bu yazı bittikten sonra buradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim.

Süspansiyon
ABT firması Volkswagen grubu araçlar için süspansiyon anlamında bolca imkan sunuyor. İsterseniz süspansiyon yay alabilirsiniz. Daha fazlasını isterseniz Golf 7 ve 7.5 için coilover kit sunuluyor. Bu kitle adaptif şasi kontrol sistemine sahip modeller için önler 10-40 mm, arkalar ise 20-45 mm aralığında alçaltılabiliyor. Ayrıca yol tutuşu biraz daha iyileştirmek adına ön ve arka aks için anti-roll bar da satın alabilirsiniz.

Volkswagen Golf 7 Body Kit

İç Alana Dokunuşlar
Kapılara monte edilen ABT logolu zemin aydınlatmasını ilk başta tavsiye edebilirim. 50 avroya satılıyor. Eğer aracınız Trendline ya da Comfortline paket ise multimedya ekranını büyütebilirsiniz. Geri görüş kamerası da araca kullanım konforu katacaktır. Bagajı kapatmayan ve koltuk altı slim aktif subwoofer ile ses sistemi de desteklenebilir.

Motor Güçlendirme
Gelelim en eğlenceli kısıma. Motor kısmının önü her zaman açıktır. Golf dünyasında dizel veya benzinli fark etmeksizin ciddi güçler alınabiliyor. O kısım çok sakıncalı ve ciddi emek istediği için girmek istemiyorum. Sadece yazılım ile nelerin olabileceği konusunda bilgi vermek istiyorum. Onu da yine ABT üzerinden örnek vererek yazıyı sonlandırayım.

Volkswagen Golf 7 Yazılımla Kaç Beygir

ABT Tuning, şuan Golf 7.5 için motor güçlendirme programını genişletmedi. Fakat makyaj öncesi yani Golf 7 için bütün motor seçenekleri için yazılım ile güçlendirme imkanı sanıyor. Hatta fren sisteminden egzoza kadar da yüksek güç alma fırsatı sunuyor. abt-sportsline.de üzerinden detaylıca bilgi alabilirsiniz ama sizler için birkaç notlar aktarayım.

1.6 TDi 105 PS 250 nm tork (manuel veya DSG)– yazılım sonrası –> 125 ps 285 nm tork
0-100 km/s hızlanması / Maksimum hız: 10.7 saniye / 192 km/s —> 10.5 saniye – 196 km/s

1.4 TSi 125 ps 200 nm tork (manuel veya DSG)– yazılım sonrası –> 180 ps 290 nm tork
0-100 km/s hızlanması / Maksimum hız: 8.2 saniye / 216 km/s —> 8.0 saniye – 221 km/s

1.4 TSi 150 ps 250 nm tork (manuel veya DSG)– yazılım sonrası –> 180 ps 290 nm tork
0-100 km/s hızlanması / Maksimum hız: 8.2 saniye / 216 km/s —> 8.0 saniye – 221 km/s

Yazılım konusunda fiyatı fazlasıyla merak edeceğinizi biliyorum. Yukarıdaki değerleri Türkiye’de birçok tuning firması rahatlıkla yapıyor. Eğer işi premium seviyede isteyip ABT ile gerçekleştirmek isterseniz 1.640 avroyu gözden çıkarmalısınız. Euro burada yine can yaktı. O paraya dizel Golf’ten 180 beygir alanlar var diyebilirsiniz. Haklısınız. Fakat ABT yazılımını yaptırdığınız andan itibaren 100 bin kilometre ya da iki yıl garantisi var. Volkswagen Golf 7 veya 7.5 sahipleri için ön fikir oluşturacak yazı hazırladım. Umarım hazırladığınız araçlar birkaç tüyo vermişizdir. Arabalarınızı info@otokokpit.com mail adresine, fb.com/otokokpit ya da instagtam.com/otokokpit hesaplarından herhangi birine gönderirseniz sayfamızda seve seve paylaşırız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }