Oto Kokpit

Volkswagen Ailesinin Elektrikli İlk Sedan’ı Görüntülendi

Volkswagen Ailesinin Elektrikli İlk Sedan’ı Görüntülendi

Passat’ı artık üretmeyecek olan Volkswagen, otomotiv dünyasının evirilmeye başladığı “elektrikli otomobil” dünyasına ağırlık vermeye başladı. Bu kapsamda birçok model tanıtan firma şimdi de elektrikli ilk sedan aracıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda ürettiği prototipi İsveç’in kuzeyinde kış şartlarında test ederken casus kameralara yakalanan bu araç, VW’nin ilk elektrikli sedan’ı olarak yollara veda eden Passat’ın güncel temsilcisi olması bekleniyor.


Volkswagen Elektrikli İlk Sedan Otomobili

Elektrikli otomobiller artık çok ciddi boyutta yaygınlaşmaya başladı. Özellikle Avrupa pazarında bu tür araçlar daha hızlı yaygınlaşıyor. Birçok otomobil üreticisi de yeni araçlarını tamamen elektrikli olarak üretmeye başladı. Volkswagen ise bu yolda ID.3, ID.4 ve ID.5 modellerini üretti. Hatta Çin pazarı için ise ID.6 adlı model lanse edilmişti. Şimdi ise SUV versiyonlarının yanına sedan modelini de eklemeye hazırlanıyor.

Volkswagen Elektrikli İlk Sedan Otomobili Ne Zaman Çıkacak?

Fotoğraflarda prototipini gördüğümüz ve zorlu şartlarda test edilen araç Volkswagen ailesinin MEB platformunda üretilecek. Aracın ismine dair henüz net bilgi yok. Fakat beklentilere göre bu elektrikli sedan’ın adı ID.Aero olabilir.

Volkswagen Elektrikli Sedan

Söz konusu aracın teknik verilerine dair de bir takım tahminler bulunuyor. 84 kWh pilin kullanılması beklenen bu elektrikli sedan’ın WLTP verilerine göre 700 km’ye varan sürüş menzili sunması bekleniyor. Bu değer rakiplerine göre oldukça iyi olduğunu belirtmekte fayda var. Son olarak bu otomobilin yıl sonunda lanse edilmesini beklediğimizi belirtelim. Gelişmeler için takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }