Oto Kokpit

Tesla Model 3’ün Rakibi Volkswagen Aero B Görüntülendi

Tesla Model 3’ün Rakibi Volkswagen Aero B Görüntülendi

Volkswagen, elektrikli otomobil ailesini genişletmeye devam ediyor. E-Mobilite geçişinin öncülerinden olmayı isteyen VAG grubu, Tesla Model 3’e rakip olacak Volkswagen Aero B modelinin testlerini sürdürürken casus kameralara yakalandı.


Volkswagen Aero B

İsim anlamında henüz netlik kazanmayan ama ID tagının değil de Aero B adıyla gelmesi beklenen bu aracın özelliklerine dair henüz bilgi yoktur. Fakat Volkswagen geçtiğimiz yıllarda ID. Space Vizzion konseptiyle gelecekteki modellerinin teknik verilerine dair bilgileri önden vermişti. Konsept model de 82 kwh batarya ile 275 beygir 550 nm tork güç üretimi ve 590 km menzili bulunuyordu.

Volkswagen Aero B Menzili

Öte yandan Aero B modeline yakın ebatlarda olan ID.4 için sunulan teknik verilerinde bu araçla benzerlik sunacağı düşünülüyor. Öyle ki ID.4 için sunulan iki seçenek bulunuyor: Arkadan itişli seçeneği 201 beygir, dört çekişli modeli ise 295 beygir güç üretiyor.

Volkswagen Aero B Ne Zaman Çıkacak?

Volkswagen Aero B için testler devam ediyor. Aracın ne zaman çıkacağına dair de net bilgi yoktur. Fakat gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.