Oto Kokpit

Vilner’ın 20. Yıla Özel Tasarladığı Range Rover Sport

19.10.2016

Otomobil iç dizaynı dendiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi olan Vilner, 20. yılına özel yepyeni bir çalışma ile karşımıza çıktı. 2009 model Range Rover Sport üzerinde çok iddialı değişimlere imza atan firma, bu sefer dış alana da eğilim göstermiş. İşte detaylar…


Vilner Range Rover Sport

1996 yılında kurulan ve son zamanların en iddialı otomobil iç dizaynına imza atan Vilner, bu sene 20. yılını kutluyor. Bunu da yepyeni bir çalışmayla gerçekleştiriyor. Proje aracı olarak 2009 model Range Rover Sport TDV8 tercih edilmiş. 3.6 litrelik motoru ile 272 beygir 640 nm tork güç üreten ve 2700 kilogramdan fazla olan tank gibi bu araç için ciddi emek harcanmış. Üstelik bu sefer dışı içinde ciddi geliştirmeler yapılmış. Bakalım ne gibi yenilikler var?

Vilner Range Rover Sport TDV8 Modifiye

Siyah renkteki 2009 model Range Rover Sport‘un detaylarında gri renk öne çıkarılmış. Bunun içinde led sis farı çerçevesi, ön tampon eki, kaput havalandırma kanalları, yan etekler, tavan kaplama gibi detaylar kullanılmış. Tabi yeni ön tampon, ön ızgara, yan etekler gibi body kit parçalarını da demiyorum bile. Tek değişim dıştaki birkaç parçala ile sınırlı kalmamış, 22 inç jantlar da özel olarak ele alınmış ve onların üzerinde de değişim yapılarak daha şık görünüm kazandırılmış.

Vilner Range Rover Sport TDV8

Vee gelelim iç mekana. Asıl emek burada harcanmış. Bu otomobil, görebileceğiniz en iyi iç mekanlardan birine sahip Range Rover Sport modellerinden birisi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Fotoğraflardaki bakarak bile aradaki farkı ve yapılan emeği anlayabilirsiniz. Firma yine tavandan tabana çok detaylı çalışmalar yapmış. Yepyeni deri ve özel dikişli koltuklar, daha önce görmediğim kadar ilginç kokpit kaplamaları, vites kutusunun çevresi, tavan kısmındaki çift rengi tamamlayan deri işleme, yeni deri direksiyon simidi, Vilner’ın 20. yıla özel logosunu taşıyan detaylar, ışıklandırmalı Vilner kapı eşiği ve birçok özel detayla bu araç kendine hayran bırakıyor. Adamlar bu sefer ciddi emek harcamışlar. O emeği birde fotoğraflarla yakından görelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.