Vilner Tuning Mercedes-Benz 250 CE İç Dizayn ÇalışmasıBulgar tuning firması boş durmak bilmiyor. Bu sefer klasik bir araca el attı ve onun yaşam alanını baştan aşağı dizayn etti. 1970 model Mercedes-Benz 250 CE üzerinde çalışan ve dünya üzerinde benzerine ender güzellikte rastlanabilecek araç haline getiren Vilner ekibi, mavinin en güzel tonunu abanoz odunundan kullandığı ahşap ile muazzam uyumlu hale getirmiş. Alcantara dokunuşlar ve diğer deri işçilikleri de cabası. Hadi detaylara geçelim.


Vilner Tuning Mercedes 250 CE

Vilner Mercedes-Benz 250 CE içim yapılanları aktarmadan önce araç hakkında küçük anekdotlar aktarayım. 1970 model 250 CE, zamanının en özel coupe araçlarından birisiydi. Kalbinde 2.5 litrelik düz altı silindir benzinli motor bulunuyor ve 150 ps 199 nm tork güç üretiyor. Arkadan itişli olan araç, 4 ileri otomatik şanzımana sahip ve 1360 kilogram ağırlıkta.

Mercedes 250 CE Modifiye

Yarım asra yakın yaşta olan Mercedes 250 CE için Vilner ekibi çok emek harcamış. Belli yaşı almış otomobillerin hem içinde hemde dışında çalışma yapmak oldukça zahmetlidir ve daha fazla emek ister. Vilner da bunu göz önüne alarak aracın iskeletinden başlayarak yine tavandan tabana varan ince işçilikle çalışmış. Yapılan uygulamalara baktığımızda mavi renkli deri koltuklar ve ona eşlik eden deri kokpit kaplaması ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Kokpit, konsol, kapı içleri, koltukların arka kısımları ve arka hoparlör alanında abanoz ahşap kaplama kullanılmış. Araca en büyük farkı mavi deri işçiliği ve bu ahşap sağlamış. Detaylara indiğimizde ise tavanda alcantara kaplama, kapı yanlarında mavi led iç mekan aydınlatması, kapı cepliklerinde yine mavi kaplama yer alıyor. Ayrıca o meşhur kemik direksiyon ise tamamen deri ile kaplanmış ve çok şık görünüme kavuşmuş. Son olarak hoparlör dizaynı ise önde, kapılarda ve arkada olmak üzere muazzam bir tasarımla yerleştirilmiş.

Vilner Mercedes 250 CE İç Dizayn

Özellikle hoparlörlerin tasarımı o kadar şık ve sanatsal duruyor ki, mavinin o güzel tonuyla deniz dokusunu yansıtıyor. Gerçekten güzel iş başarmışlar. Aktaracaklarım bu kadar. Vilner Tuning Mercedes-Benz 250 CE çalışmasının fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git