Oto Kokpit

Vilner Tuning BMW E30 M3 Evo Çalışması Yayınlandı

Vilner, bu seneyi efsane bir proje ile tamamladı. E30 kasa BMW M3‘ü ele alıp muazzam bir çalışma ortaya koyan Vilner, aracın her detayına ayrı özenilmiş. Aracın dışında, içinde ve motorunda uygulamalar yapılmış. Yaşam alanında yaptığı değişimlerle bilinen markanın bu sefer her noktaya el atması ilgi çekiciydi. İşte detaylar…


Vilner Tuning BMW E30 M3 Evo

Vilner Tuning, E30 kasa BMW M3’ü hem Evo versiyonuna çevirirken hemde yaşam alanını çok daha iyi hale getirdi. Dışta E30 M3 Evo body kiti uygulanırken buna ek olarak 18 inçlik hafifletilmiş BBS RK jantlar kullanılmış. Aracın daha sıkı hale getirilmesi adına KW coilover da takılmış. Motor kısmında ise S50B32 kodlu E36 M3 ünitesi yer alıyor. Yaşam alanında ise Sparco yarış koltukları, yarış ruhunu yansıtan kumaş kaplama tavandan koltuklara, kapı içlerinden vites topuzuna kadar özenle kullanılmış. Hatta Vilner BMW E30 M3 Evo’a özel çanta da bile bu tema kullanılmış. Ayrıca pedal seti, el freni körüğü gibi alanlarda değiştirilmiş.

Vilner BMW E30 M3 Evo Kokpiti

Sonuçta ise ortaya 1990 yılında E30 M3 olarak doğan ve 2018 yılında BMW E30 M3 Evo‘a çevrilmiş 3.2 litrelik 6 silindirli 321 beygir 350 nm tork güç üreten klasik ve çok özel spor otomobil çıkmış. Arkadan itişli ve 5 ileri manuel şanzımanlı Vilner BMW E30 M3 Evo modeli hakkında aktaracaklarım bu kadar. Son olarak aracın fotoğraflarına bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }