Oto Kokpit

Vilner, Bu Sefer Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe’ye El Attı

Bulgar tuning firması Vilner, bu sefer çıtayı kaf dağına çıkardı ve son çalışmasında Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe modelini ele aldı. Sekiz yaşını devirmiş olan bu İngiliz efsanesini yakın zamanın vermiş olduğu yorgunluğu üstünden kaldırarak bir nevi küçük restorasyon yapmış. Bakalım Vilner ne gibi dokunuşlarda bulunmuş.


Vilner Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Vilner, belirli dönemlerde seçtiği araçların yaşam alanında yaptığı proje çalışmaları ile öne çıkıyor. Bu sefer i araçta 2010 model Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe oldu. Araç üzerindeki değişimleri aktaracağım ama öncesinde konuk aracı yakından tanıyalım. İngilizlerin gelmiş geçmiş en iyi otomobil markalarından birisi olan Rolls-Royce’un en özel cabriolet araçları arasında yer alan phantom drophead coupe, 6,75 litre benzinli motora sahip ve 460 beygir 720 nm tork güç üretiyor. 8 yılın öncesinin teknolojisine sahip olan bu arkadan itişli süper lüks otomobil de 6 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. 2630 kilogram boş ağırlığa sahip olan bu lüks otomobildeki değişimler nelermiş öğrenelim.

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Neler Yapılmış?
5.6 metrelik bu devasa cabriolet, 8 yılını devirdiği için içte bir takım yıpranmalar yaşamış. Vilner bunları gidermiş ve kendinden bir şeyler de katmış. Mesela koltuklar elden geçmiş ve çift ‘R’ logosu, desen olarak koltuğa işlenmiş. Ayrıca aynı tonda iç kaplamalarda değişmiş. Öte yandan ahşap trimler tek tek sökülüp zımparalanıp 3 kat lake kaplanıp cilalanarak kaplanmış. Zaten öncesi-sonrası görsellerinde fark bariz şekilde ortada. Bunlara ek olarak emniyet kemerlerinin rengi değiştirilmiş. Ayrıca kirlenmiş araç zemini de yenilenmiş. Tüm bunların sonucunda gayet yenilenmiş Rolls-Royce Phantom ortaya çıkmış. Aktaracaklarım bu kadar. Sırada aracın fotoğrafları var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }