Oto Kokpit

Türkiye’de Koronavirüs Tedbiri Alan Otomotiv Firmaları

Türkiye’de Koronavirüs Tedbiri Alan Otomotiv Firmaları

Koronavirüs ülkemizde de hızlıca yayılıyor. Bir takım tedbirler artırılarak uygulanmaya devam ediyor. Buna ek olarak özel sektörde rol alan firmalarda paylarına düşen sorumlulukları yerine getiriyor. Bu kapsamda Türkiye’deki otomotiv firmaları da kendi tedbirlerini yayınladılar. İşte detaylar…


Koronavirüs Tedbiri Alan Otomotiv Firmaları

Ford
Türkiye’nin en büyük otomotiv fabrikalarından birisine sahip olan Ford, Gölcük Fabrikamızdaki Custom hatlarında üretim çalışmasına, 19 Mart Perşembe gün sonu itibarıyla 2 hafta ara vermişti. Aynı fabrikada yer alan Transit hatlarında ve Yeniköy Fabrikasında üretim operasyonlarına da 21 Mart Cumartesi günü sonu itibarıyla 2 hafta ara verdi. Ayrıca Ford Trucks kamyon ve çekicileri ile motor ve motor sistemleri üretimi gerçekleştiren Eskişehir Fabrikasında ise üretim operasyonlarına 21 Mart Cumartesi gün sonu itibarıyla 2 hafta ara verildi.

Ford’un aldığı tedbirler bunlarla sınırlı kalmadı. Bu tedbirlere ek olarak Ford bünyesindeki ofis çalışanları, kritik olarak belirlenen kişiler haricinde, evden çalışma modeline geçti.

TOFAŞ
Türk otomobil üretiminin gururu olan TOFAŞ cephesinde Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyeleri doğrultusunda çalışan sağlığı açısından riskleri minimize etmek amacıyla 1,5 metre sosyal mesafe kuralını uygulamaya ve üretim hızını düşürmeye başladı. Ayrıca iş durumu müsait olan çalışanlar için evden çalışma modeline geçildi.

Toyota
Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ise koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya’da bulunan fabrikasında üretim faaliyetini 21 Mart-5 Nisan tarihleri arası durdurma kararı aldı. Buna ek olarak 59 bayisinde bulunan Toyota showroomlarına aynı anda en fazla 2 müşteri kabul edilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]