Oto Kokpit

Türkiye’de 2020 Yılının Otomobili Adayları Açıklandı

Türkiye’de 2020 Yılının Otomobili Adayları Açıklandı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Yepyeni bir yıla girdik ve her sene olduğu gibi yılın otomobil seçimi ülkemizde yine Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından yapılacak. Bu sene beşincisi düzenlenecek olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” etkinliğinde 16 yeni araç yarışacak. Araç listesi ve diğer detaylara yakından bakalım.


Türkiye'de 2020 Yılının Otomobili Adayları

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Türkiye’de Yılın Otomobili için 16 yeni araba yarışacak. Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleşecek. Otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyeleri 9 Mart tarihinde yapılacak ilk oylamada 7 finalist otomobili belirleyecek.

İkinci aşama ise 8 Nisan tarihinde Intercity İstanbul Park’ta ki test sürüşü ile gerçekleşecek. Böylece OGD üyeleri, 7 finalist otomobili son bir kez daha test etme şansı bulacak. Ardından ikinci oylamaya geçilecek. Bu oylamada her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, Türkiye’de Yılın Otomobili seçilecek. Birinci olan otomobil, 14 Nisan 2020’de düzenlenecek gala gecesiyle açıklanacak.

Türkiye’de 2020 Yılının Otomobili Adayları Listesi:
BMW 1 serisi,
BMW 3 serisi,
BMW 8 Grand Coupe,
Citroen C5 Aircross,
DS3 Crossback,
Kia Ceed,
Kia XCeed,
Mercedes A serisi sedan,
Mercedes CLA,
Nissan Micra,
Opel Corsa,
Peugeot 508,
Peugeot 2008,
Renault Clio,
Subaru Forester,
Toyota Camry,
Toyota RAV4.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.