Sürücü Kursları Rehberi

Toyota ve Subaru Birlikte Elektrikli Otomobiller Üretecek

Elektrikli otomobil dünyası büyümeye devam ediyor. Bu büyüme de markaların işbirliklerini yansıyor. İki Japon otomobil devi Toyota ve Subaru elektrikli otomobil üretmek için ortaklığa gidiyor. Tamamen elektrikli SUV üretmek için işbirliği yapacak olan iki firma, bu araçları C segmentinde geliştirecek.

Toyota ve Subaru Elektrikli Otomobil

Toyota ve Subaru, orta ve büyük ölçekli % 100 elektrikli binek araçlar platformu ve C segmenti için % 100 elektrikli SUV model geliştirmek adına bir anlaşmaya imza attı. Her iki marka da güçlü yanlarını ortaya koyarak, iddialı ve çekici elektrikli modeller üretecekler.
Toyota ve Subaru 2005’ten bu yana geliştirme, üretim ve satış olmak üzere çeşitli alanlarda başarılı işbirlikleri yapmaya devam ediyor. Bu örnekler arasında 2012’de yapılan ve birlikte geliştirilen arkadan itişli Toyota 86 ve Subaru BRZ; Toyota’nın hibrit teknolojisiyle yapılan ve Amerika’da satışa sunulan plug-in hibrit Subaru Crosstrek Hybrid gibi modeller bulunuyor.

Yapılan işbirliği sayesinde Toyota ve Subaru ise, araç bağlantıları, otonom sürüş teknolojileri, sürücü yardımcıları, elektrikli güç ünitesi gibi teknolojik gelişimlerle her zamankinden daha hızlı bir dönüşüm içerisinde bulunuyor. Toyota ve Subaru, imza attıkları işbirliğiyle çeşitlenen ihtiyaçları daha hızlı bir şekilde çözmeyi amaçlıyorlar. Bu yönde ilk adım olarak ise, iki şirket teknolojilerini ortaya koyarak % 100 elektrikli araçlara özel olarak bir platform geliştirecekler. Bu platform ise geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek şekilde C segmenti ve D segmenti sedanlar ile SUV’lar için kullanılabilecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git