Sürücü Kursları Rehberi

Tesla’nın Elektrikli Tırına Rakip Çıktı: Nikola One

Elektrikli araçlar her geçen gün hayatımızda daha da yaygınlaşmaya devam ediyor. Tesla firması bu konuda büyük çalışmalar yaparak kendini her geçen gün geliştiriyor. Son olarak Tesla Semi adlı tırı ile karşımıza çıktı. Fakat aradan fazla bir zaman geçmeden ona rakip geldi. Hemde ABD’den… O aracın adı Nikola One.

Nikola One

ABD merkezli olarak 2014 yılında kurulan Nikola motor firması, elektrikli araçlar üzerine geliştirmeler yapıyordu. Bu alanda meyvesi olan Nikola One ile karşımıza çıktı. Tıpkı Tesla’nın Semi Truck projesinde olduğu gibi bu araç elektrikli tır olarak üretildi.

Elektrikli Tır Nikola One Özellikleri

Nikola One teknik verilerine kısaca bakacak olursak, bu araç 6 elektrik bataryaya sahip ve toplamda 1000 beygir 2700 nm tork güç üretiyor. Tam dolu bataryalar ile aracın katedeceği menzil 1609 kilometre olarak belirtiliyor. Bu çok iddialı değil mi? Sonuçta en yakın rakibi tesla semi 800 kilometreye kadar menzil sunuyordu. Nikola One modelinin bu verisi çok ama çok iddialı. Tabi bunun yanı sıra 0-100 km/s hızlanması ve son hız verisi de merak ediliyor. Onu da ilerleyen zaman diliminde açıkladıkları taktirde sizlere aktaracağım. Şimdilik Nikola One hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. 2019 yılında yollarda olması beklenen elektrikli tır hakkında gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git