Oto Kokpit

Tesla Model S Shooting Brake ile Tanıştınız Mı?

Otomotiv endüstrisinin bizlere sunduğu en özel ve güncel araçlardan birisi şüphesiz Tesla Model S‘tir. Tamamen elektrikli olarak hareket eden bu araba, lüks olmasıyla birlikte süper spor otomobilleri perişan edecek kadar da performanslı versiyonlarına sahip. 2012 yılından beri yollarda olan bu aracın yüzü ister istemez eskidi. Fakat bazı otomotiv firmalar yerinde durmak bilmiyor. Hollandalı RemetzCar, çok konuşulacak projeye imza atarak bilinenleri bir kenara kaldırıp atarak Tesla Model S Shooting Brake ile karşımıza çıktı. Aracın özüne zarar vermeden Mercedes CLS shooting brake modeline rakip çıkaran firma bakalım bu işi nasıl başarmış? İşte detaylar…

RemetzCar Tesla Model S Shooting Brake

Tasarımı Niels van Roij Design tarafından yapılan Tesla Model S Shooting Brake, çok büyük işçiliğin eseri olarak karşımıza çıkmış. Böylesine özel bir sedan otomobilin arkasını kesip tavanında özel tasarım hatları çizip hayata geçirmek hiçte kolay olmamış. Saatlerce süren el işçiliği sayesinde şimdilik sınıfının tek örneği olan elektrikli station wagon araba elde edilmiş.

Tesla Model S Shooting Brake

RemetzCar, “Shooting Brake” projesinde tatlı bir tonda yeşil rengi tercih etmiş ve bunu sadece dışta uygulamakla kalmamış yaşam alanına da yansıtmış. Yaşam alanında torpido içi aracın dışı ile aynı renge sahipken genel görünümde bej renk ve karbon fiber trimler kullanılmış. RemetzCar, Tesla Model S için o kadar özenli çalışmış ki asla aracın doğasını bozmamış. Hani fabrika üretse bu kadar olurdu, diyorum ve aracın medya içerikleri ile baş başa bırakıyorum.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.