Oto Kokpit

Sürücülerin Koronavirüs (COVID-19) İçin Araçlarda Alabileceği Önlemler Nelerdir?

Sürücülerin Koronavirüs (COVID-19) İçin Araçlarda Alabileceği Önlemler Nelerdir?

Dünyamızı kasıp kavuran Koronavirüs hastalığı git gide yayılıyor. Ülkemizde de vaka sayısı çok az olmasına karşın her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu hastalıktan korunmak adına birçok yerde önlemler alınıyor. Gün içerisinde en çok temas ettiğimiz noktalardan birisi de otomobiller olabiliyor. Koronavirüs (COVID-19) için Garenta ve ikinciyeni.com’dan sürücülere koronavirüs hastalığına dair alması gereken önlemleri sıraladı. İşte detaylar…


Otomobil de Koronavirüs Önlemleri

Koronavirüs için alınabilecek önlemlerin başında hijyen ve dezenfeksiyon gelmektedir. Tabi bu önlem tek başına yeterli olmayacaktır. Ayrıca alınabilecek diğer önlemler şunlardır:
– Koronavirüs başta olmak üzere her türlü virüse karşı kişisel bakım ve dezenfeksiyon kuralları en başta gelmektedir.
– Aracınızın içinde ve dışında özellikle de ellerin de temas ettiği direksiyon, vites topuzu, sinyal kolları gibi yerler ve bunun yanı sıra tavan, ön panel, kapı ve bagaj kolu, kaput birçok yer dezenfekte edilmelidir.
– Yapacağınız dezenfeksiyon işlemi her 15 günde bir antibakteriyel ürünleriyle tekrar edilmelidir.
– Yapılan temizlik işlemlerinde kullanılan ürünler lisanslı doğru ürünler olmalıdır. Bu maddeyi asla hafife almayın. Alelade ürünler sağlığınızı riske atabilir ve daha ağır sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.