Oto Kokpit

Skoda, Yeni Crossover SUV’u ile Geliyor

SUV sınıfı her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Arazi araçlarına olan ilginin zirveye ulaştığı son 10 yıl içerisinde, otomobil üreticilerinin en çok yöneldiği noktalardan birisi SUV modeller oldu. Volkswagen grubu bünyesinde yer alan Skoda ise bu sınıfa Avrupa pazarında satılan Kodiaq ve Karoq modelleriyle giriş yapmıştı. Şimdi ise bunların yanına yepyeni crossover kardeş geliyor. 2019 yılının üçüncü ayında gerçekleşecek olan 2019 Cenevre Otomobil Fuarında sergilenecek bu araç için ilk bilgiler paylaşıldı. İşte detaylar…


Skoda Yeni Crossover SUV Modeli

Skoda, SUV sınıfına bildiğiniz üzere ilk önce Kodiaq, daha sonra ise Karoq ile net adımlar atmıştı Fakat başlangıç Yeti ile olmuştu. Şimdi ise yeni bir crossover araçla tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. SUV sınıfına farklı hava katacak olan Çek üretici, ön kısımdan ilk fotoğrafı bizlerle paylaştı.

Skoda’nın bu yeni SUV modeli, yüksek oturma pozisyonunu, yerden yüksek ve konforlu sürüşünü, otomobillerin atikliği ve net yol tutuş yeteneğiyle birleştiriyor. MQB platformu üzerine temellendirilecek bu yeni crossover, Skoda’nın Simply Clever pratik özelliğine ek olarak yeni sürüş destek sistemlerini de bünyesinde barındıracak.

Markanın bu yeni SUV modeli şehir içi kullanım için de oldukça ideal araç şeklinde önce çıkacak ve markanın son tasarım diliyle sunulacak.. Skoda’nın yeni crossover ile ilgili ilk paylaşımı, modelin çarpıcı yeni LED far tasarımına, ayrı gündüz farlarına ve entegre dinamik sinyal lambalarına sahip olduğunu gösteriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }