Oto Kokpit

ŠKODA KODIAQ SUV Modelinin 750 Bininci Üretimini Tamamladı

ŠKODA KODIAQ SUV Modelinin 750 Bininci Üretimini Tamamladı

ŠKODA yeni kilometre taşlarını ve oldukça önemli daha geride bıraktı. Kasım ayında 750 bininci KODIAQ SUV modeli, Kvasiny firmasındaki imalat bandından indirildiğini duyurdu. 2016 yılında ŠKODA markasının SUV model aracın başlangıcını temsil eden KODIAQ, üretime başladığı ilk günden bugüne kadar markanın en sevilen modellerinden biri haline gelerek yükselişini devam ettirmeyi başardı. KODIAQ’ın ardından ŠKODA’nın SUV modelinin başarısı KAROQ ve KAMIQ modelleriyle de eşgüdümlü olarak devam etti.

ŠKODA KODIAQ SUV Modelinin 750 Bininci Üretimini Tamamladı

7 veya 5 koltuklu olarak üretimi sağlanmış olup müşteri isteğine göre tedariği mümkün olan KODIAQ, aynı zamanda gelişmiş performanslı RS biçimiyle ve zarif L&K versiyonu ile de her potansiyel müşteriye hitap etmeyi başarabilmektedir. Kısa bir zaman içinde 750 bin üretim hacmine ulaşan KODIAQ, geçtiğimiz sene yenilenerek satışa tekrar sunuldu ve daha ilgi çekici bir tasarımla zirvede kalmayı başardı.

ŠKODA, KODIAQ modelinin yanı sıra üretim alanında dört milyonuncu EA211 motorunu ve 15 milyonuncu son gelişmiş yeni nesil şanzımanını da üreterek diğer başka kilometre taşlarını geride bıraktı. Mlada Boleslav fabrikasında 2012 yılından bu yana üretilen EA211 motorları, 700 çalışan tarafından günde toplamda 2 bin 500 adet olarak üretimi sağlanıyor. Beraberinde, 15 milyonuncu mevcut jenerasyon şanzımanını üreten ŠKODA, yüksek üretim hacmine sahip olmasıyla birlikte dayanıklılığından asla ödün vermeksizin üretimini mükemmelleştirmeye devam etmektedir. ŠKODA’nın ürettiği arabalarda kullandığı şanzımanlarını Mlada Boleslav ve Vrchlabi’de üretmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }