Oto Kokpit

Skoda Kodiaq, EuroNcap Çarpışma Test Sonuçları Açıklandı

Skoda Kodiaq, EuroNcap Çarpışma Test Sonuçları Açıklandı

SUV dünyasının yepyeni modellerinden Skoda Kodiaq araç güvenlik derecelendirme kuruluşlarından EuroNcap‘in testlerine girdi. Birçok kriterde aracın sağlamlığı ve güvenliği test edildi. 4 farklı temel başlıktaki değerlemelerin sonucunda 5 yıldıza layık görüldü. İşte detaylar…


Skoda Kodiaq, EuroNcap Çarpışma Test Sonuçları

Yeni Skoda Kodiaq için Euroncap test sonuçları uzun süredir bekleniyordu. Eğer birçok noktada düşüncelerinizi netleştirip güvenlik konusunda tereddütte kaldıysanız EuroNcap’i baz alarak aracı satın alabilirsiniz.

İncelemenin detaylarına baktığımızda testte kullanılan Kodiaq modeli, 2.0 TDi motor seçeneği ve Ambition donanımlı olup 1653 kg boş ağırlığa sahip. Yetişkin Yolcu değerlendirmesinde % 92’lik değer dikkat çekerken, Çocuk Yolcu’da bu değer % 77’lik olarak yansımış. Yaya güvenliğinde % 71 alan Kodiaq, Güvenlik Yardımcısı değerlemesinde ise % 54 puanlama ile testten çıkarak EuroNcap’ten 5 yıldız aldı. Zaten dev cüssesi ile dikkat çekiyordu. Güvenlik konusunu da tescil ettikten sonra yolunda daha sağlam ilerleyecek gibi görünüyor. Son olarak testin videosuna bakalım.

Etiketler:

Yorumlar
  1. misafir dedi ki:

    5 yıldız almış ancak yandan darbede araç devriliyor.????

    Bu güvenlimi şimdi??