Oto Kokpit

SKODA Akademi, Üstü Açılan SCALA Tasarlayacak

SKODA Akademi, Üstü Açılan SCALA Tasarlayacak

Skoda, otomotiv endüstrisi için alttan ekibini yetiştirmek için Skoda Akademi’yi kurmuştu. Buradaki öğrenci ekip son yıllarda birbirinden özel Skoda modelleriyle karşımıza çıkıyor. Bu sene de Skoda Akademinin 20 öğrencisi Scala modelini ele alarak yepyeni bir proje üzerinde çalışacaklar. Amaçları üstü açık Scala yapmak. İşte detaylar…


Üstü Açılan Skoda Scala

Skoda, geleceğin otomotiv tasarımcıları ve mühendislerini en iyi şekilde hazırlamak için 2013 yılında Skoda Akademiyi kurup her yıl kendi modellerinin sıra dışı versiyonlarını tasarlatıp üretiyordu. Bu sene de Scala ele alınacak.

Skoda, C kompakt sınıf için ürettiği Scala modeliyle karşımıza çıkmıştı. Şuan markanın en gözde araçlarından birisi olan Scala, Skoda Akademi öğrencileri tarafından Spider versiyonu hazırlanacak. SKODA baş tasarımcısı Oliver Stefani’ye fikirleirni sunan öğrenci ekibi üstü açılan Scala’yı ilk kez Haziran ayı içerisinde sergilenecek.

Skoda Akademi

90 yıldan daha uzun bir süredir eğitim veren SKODA meslek okulu, eğitim standartlarının üzerinde projelere imza atmaya devam ediyor. Birkaç ay sürecek bu proje boyunca öğrenciler, SKODA’nın merkezinde teknik geliştirme, tasarım ve üretim departmanlarındaki deneyimli çalışanlardan destek alacak.

Üstü açılan Skoda Scala tanıtıldığı zaman bu otomobili sitemizde paylaşacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.