Oto Kokpit

Skoda 22 Milyonuncu Arabasını Üretti

Skoda 22 Milyonuncu Arabasını Üretti

Skoda, 22 milyonuncu aracını üretim bandından indirdi. Kırmızı renkli Kodiaq GT ile 22 milyon diyen Çek üretici, 1905 yılından bu zamana kadar olan uzun serüveninde milyonlarca kullanıcıya ulaşması başardı.


Skoda 22 Milyonuncu Arabası

124 yıldır varlığını sürdüren Çek Cumhuriyeti kökenli otomobil üreticisi Skoda, Volkswagen Grubuna geçtikten sonra satışlarını katlayarak artırdı. Özellikle son 5 yılda 124 yıllık tarihinin 4’te 1’inden daha fazlasını satmayı başaran Skoda, istikrarlı yükselişini tüm hızıyla sürdürüyor. 1991 yılında, 1905’ten bu yana 5 milyon aracını satmayı başaran Skoda, son dönemlerde birçok farklı segmentte araç üreterek başarısını katlamayı hedefliyor.

Markanın büyüme hedeflerinde 2022’nin sonuna kadar 30’dan fazla yeni model tanıtmak yer alıyor. Bu yeni modellerin 10 tanesi ise elektrikli versiyonlar olacak.

2014’ten itibaren her yıl 1 milyondan daha fazla satış gerçekleştiren Skoda, aynı zamanda büyüme stratejisinin bir parçası olarak verimli bir uluslararası üretim ağı kurdu. Şu anda 9 farklı ülkede toplam 16 fabrikada üretim yapan marka, 22 milyonuncu aracını ise, markanın en büyük pazarı olan Çin’de banttan indirdi. Çin pazarına 12 yıl önce giriş yapan Skoda, ülkeye özel modellerle de kısa zamanda önemli bir gelişim elde etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.