Sırada 2019 Yeni BMW X5 M Var

jantilmen

BMW’nin SUV sınıfındaki ağır toplarından X5, dördüncü jenerasyonu ile yollara çıkmaya hazırlanırken testlerde yeni kasa bmw x5 m modeli de görüntülendi. Evet, X5’in en güçlü modelinden bahsediyoruz ve yollara çıktığı zaman sınıfının en hızlarından birisi olacak. Belkide rekor kıracak, bilemiyoruz. Fakat şu bir gerçek ki G05 kasa BMW X5 merakla bekleniyor. Henüz standart versiyon tanıtılmamışken M versiyonunun görüntülenmesi pek alışık durum değil. İşte detaylar…

2019 Yeni BMW X5 M

Yollarda olan güncel X5 modeli 2013 Ağustosunda tanıtılmıştı. Fakat M ailesi E70 kasa yani ikinci jenerasyonla başladı ve son olarak 2015 yılında üretilen F85 kodlu versiyonuyla yollara çıktı. Bu araç, S63B44T2 kodlu 4.4 litrelik V8 motora sahipti ve 575 ps güç üretiyordu. Birkaç senenin en güçlü SUV modellerinden biri olan X5 M, yeni nesil bmw modellerinin çıkmasıyla onunda yollara çıkış tarihi yaklaştı. Kamuflajlı yüzüyle testlerde yakalanan prototip versiyonu geniş tabanlı lastikleri ve dört egzoz çıkışı kendine çekse de kamuflajın altındaki detayları görmek mümkün değil. Fakat söz konusu aracın kaputu altındaki güç için tahminler yürütülmeye başlandı bile. Yeni nesil BMW M5 motorunun 2019 Yeni BMW X5 M modelinde kullanılması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki 4.4 litre V8 çift turbo beslemeli motorla 600 beygir 800 nm tork güce sahip canavar geliyor. Öncekine göre büyük bir artış değil. Fakat söz konusu aracın gövdesi üzerinde de hafifletmeler yapılacak ve motorun daha optimize şekilde çalışmasını göze alacak olursak 0-100 km/s hızlanmasının 4 saniye altında olması mümkün görünüyor. Çünkü F85 kasa bu süreyi 4.2 saniyede tamamlıyor.

2019 Yeni BMW X5 M 0-100

Kısaca 2019 Yeni Kasa BMW X5 M tüm zamanların en iddialı değerlerine sahip olarak karşımıza çıkabilir. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Araç hakkındaki her türlü önemli gelişmeleri site üzerinden aktarmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git