Sürücü Kursları Rehberi

Seat Leon İçin Doğalgazlı Yeni 1.5 TGI EVO Motor Takviyesi

Kompakt hatchback sınıfın önce gelen modellerinden birisi olan Seat Leon‘un yeni kasasını beklerken mevcut model için 1.5 TGI EVO adlı doğalgaz motor satışa sunuldu. İşte detaylar…


Seat Leon 1.5 TGI EVO

CNG yani LPG’nin daha iyi versiyonu sıkıştırılmış doğalgaz ülkemizde henüz yaygınlaşmasa da Avrupa pazarında kullanılıyor. Volkswagen grubu modellerinde ise TGI koduyla turbo benzinli motorlarla entegreli şekilde sunuluyor. Seat Leon içinde sunulan bu ünitenin en güncel versiyonu 1.5 TGI EVO koduyla tanıtıldı.

CNG’li bu ünite 4 silindirli olup 130 ps 128 beygir 200 nm tork güç üretiyor. Manuel şanzıman ile tercih edildiği zaman Leon, 0-100 km/s hızlanmasını 10.1 saniye de tamamlayıp 206 km/s son hıza ulaşırken DSG şanzımanla 0-100 km/s hızlanması 9.9 saniye sürüyor ve son hız ise 205 km/s.

Tabi daha önemli kısım CNG’li Seat Leon’un yakıt tüketimidir. Açıklanan verilere göre CNG modunda Seat Leon 500 kilometre menzil sunuyor. Umarım CNG ülkemizde LPG gibi yaygınlaşır ve CNG’li Volkswagen, Seat, Skoda modellerinin de satışı Türkiye pazarında yer bulur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git