Oto Kokpit

Scania, Tam Elektrikli Tırlarını Tanıttı – Elektrikli Scania Menzili Ne Kadar?

Scania, Tam Elektrikli Tırlarını Tanıttı – Elektrikli Scania Menzili Ne Kadar?

Scania, Tam Elektrikli Tırları tanıttı. e-mobilite’ye sadece otomobiller değil ağır ticari araç üreticileri de uyum sağlamaya başladı. Bunlardan birisi köklü tır üreticisi Scania oldu. R ve S kabin seçenekleri ile birlikte 6×2*4 kamyon modellerine tam elektrikli tır seçeneği getirecek olan Scania, ilerleyen zaman diliminde bu uygulamasını daha da geliştirerek kullanıcısına sunacak.


Scania, Tam Elektrikli Tır

Elektrikli Scania Menzili Ne Kadar?

Elektrikli Scania tırlarının menzili ve motor gücüne dair ilk veriler aktarıldı. Dev ticari araç üreticisi Scania, tamamen elektrikli kamyonları ile e-mobilite geçişinin ilk adımlarını kendi bünyesinde atmış oldu. İlk etapta R ve S kabine sahip modellerini 4×2 çekici olarak veya 6×2*4 kamyon seçeneğini tamamen elektrikli olarak üretti. 624 kwh pil kapasitesine sahip olan elektrikli Scania modelleri 375 kW’a kadar hızlı şarj desteği ile sadece bir saatlik şarjla 270 ila 300 km arası menzil sağlıyor. Bu arada söz konusu araçların gücü 560 beygire kadar ulaşıyor.

Elektrikli Scania Ne Zaman Çıkacak?

Tam elektrikli Scania modellerinin seri üretimi 2023 yılının son çeyreğinde başlayacak. Yeni Scania elektrikli kamyon serisi, sıcaklık kontrollü gıda taşımacılığı gibi bir çok sektörde kullanılan kamyon ya da çekici-treyler seçeneklerinde çalışabilecek. Net menzilleri; ağırlık, konfigürasyon ve topografyaya göre değişkenlik gösterirken altı akülü bir 4×2 Scania çekicinin otoyolda ortalama 80 km/s hızla 350 km’ye varan bir menzil sunması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }