Oto Kokpit

Sarı Site İkinci El Oto’da Tüketiciyi Korumak İçin Yeni Düzenleme Yaptı

Sarı Site İkinci El Oto’da Tüketiciyi Korumak İçin Yeni Düzenleme Yaptı

Türkiye’nin en büyük araç satış sitesi olan Sahibinden.com, ikinci el oto alım-satımında tüketiciyi koruma adına yeni düzenlemesini aktifleştirdi. Artık sadece yetkili bayiler sıfır araç satışının ilanını verebilecek. Ayrıca ilan sayfalarında sıfır araçların güncel fiyat listeleri de görülecek. Kısaca sarı siteye Ticaret Bakanlığının belirlediği kurallara göre yayın ilkesi getirildi.


İkinci El Oto'da Tüketiciyi Korumak İçin Yeni Düzenleme

Sahibinden.com’da Sadece Yetkili Bayiler Sıfır Motorlu Araç İlanı Verebilecek

Yapılan düzenleme sonrasında sıfır araçların satışını sadece otomotiv markalarının yetkili bayileri yapabilecek. Yani elinde sıfır araç olanlar sahibinden.com üzerinden ilan veremeyecek. Ayrıca ilanları girerken “Aracın Durumu” sadece “İkinci El” olarak seçebilecek ve “Araç Kilometresi” için en az 6.000 km girebilecek.

İlan Sayfasında Sıfır Araç Güncel Liste Fiyatı Görülecek

Sahibinden.com’da ilan detay sayfasında, ilanı verenlerin belirttiği fiyata ek olarak aynı modelin distribütör marka tarafından belirlenmiş “2022 Güncel Liste Fiyatı” da yer alacak. Kısaca şeffaflık belirgin şekilde sağlanacak.

İşleyişimizi Ticaret Bakanlığı’mızın düzenlemelerine uyumlu hale getirdik, kurallara uymayan ilanları yayından kaldırdık
Yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi ile ilgili konuşan sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş: “Ticaret Bakanlığı’mız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izleyerek bu alandaki yeni düzenlemeleri hayata geçireceğimizi daha önce duyurmuştuk. 15 Eylül itibarıyla duyurduğumuz düzenlemeleri devreye aldık. Bu kapsamda, yetkili bayii tarafından satışa sunulmayan ve 6.000km’den daha az km’si olan ilanları 15 Eylül 00:00’da kurallara uymadığı için yayından kaldırdık. Bu değişiklikler ile kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceğimize inanıyoruz” dedi.

Yorumlar
  1. Davut dedi ki:

    Bir faydasını görmedik. Sıfır araçlar oldu sana 6001 km!!

] }