Oto Kokpit

Romanyalı Spor Otomobil “Dacia Sentry”

Dacia, Renault ailesinde geçtikten sonra ciddi atılımlar yaptı. Birbirinden farklı segmentte uygun fiyattan satılan araçlarıyla popüler olan bu firmanın güncel spor otomobili yok. Fakat bağımsız bir tasarımcı bu işe el atmış ve Dacia Sentry modelini ortaya çıkarmış. İşte detaylar…


Dacia Sentry

Dacia, Romanya’da doğan ve yarım asrı tamamlamış bir otomobil firması olup 1999 yılında Renault bünyesine geçmişti. Fransız firmanın nimetlerinden son 21 yıldır çok iyi şekilde faydalanan Dacia, Avrupa pazarında en uygun fiyatla satış yapan markalardan birisi oldu. Üstelik satış rakamları da birçok otomotiv üreticisini geride bıraktı. Durum böyleyken insanlar Dacia’dan uygun fiyatlı farklı segmentte araçlarda bekliyor. Mesela bu bir spor otomobil olabilir.

Dacia Spor Otomobil

Alexandru-Călin adlı tasarımcı sesimizi duymuşcasına Dacia Sentry modelini ortaya çıkardı. Sentry modeli, Dacia 1300‘den ilham alan, güncel Dacia tasarım çizgileriyle şekillenen ve Avrupa pazarını hedefleyen elektrikli spor otomobil kimliğine sahip.

Dacia Sentry; 5040 mm uzunluğa, 2851 mm dingil mesafesine, 1506 mm yüksekliğe ve 1907 mm genişliğe sahip. Yani E sınıfı sedan otomobilleri bile kıskandıracak kadar uzun ve geniş araçtan bahsediyoruz. Tabi bu bir hayali araç ve resmi geçerliliği yoktur.

Elektrikli Dacia Sentry

Evet, buradan Dacia yetkililerine sesleniyorum. Kullanıcılar uygun fiyatlı spor otomobilde bekliyor. Tabi güncel Türkiye şartlarında bu pek mümkün olmayabilir.

Son olarak Dacia Sentry’nin çizim görsellerine bakalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]