Oto Kokpit

RKS M5 Elektrikli Otomobil Türkiye Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Elektrikli mini otomobil RKS M5 Türkiye Fiyatı ile son zamanların internette en çok aratılan araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Minicik ebatlarıyla kısa mesafeli kullanım odaklı bu elektrikli otomobil, Çin menşeili olup Türkiye’deki RKS Motor tarafından ithal edilmektedir. Şuan Türkiye’nin en ucuz sıfır otomobili olma özelliği RKS M5 modeline 3 kişi binebiliyor ve 90 kilometreye kadar yol alabiliyor.

Elektrikli RKS M5 Teknik Özellikleri

RKS Motor, esasında Benelli markasının ürünlerini satmaktadır. Benelli, İtalya ve Çin’de hali hazırda fabrikaları bulunuyor. Birde Türkiye’de Manisa da bir üretim tesisi var. Fakat ülkemizde sadece motosiklet üretimi yapılıyor. RKS M5 elektrikli otomobil üretimi Çin’de gerçekleşiyor.

RKS M5 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

RKS M5 Türkiye fiyatına gelecek olursak. Bu araç ülkemizde tüm vergiler dahil 164,728 TL’den satılıyor. Citroen Ami‘nin rakibi olan bu minik araç şuan bayisinde stokları tüketmiş olsa da sarı sitede RKS M5 almak isteyenler galerilerden bayi fiyatından alabilir.

RKS M5 Türkiye Teknik Özellikleri

RKS M5 teknik özelliklerine de detaylıca bakalım. Boyutsal verilerle başlayalım. RKS M5 2460 mm uzunluğa, 1215 mm genişliğe, 1635 mm yüksekliğe ve 1680 mm aks aralığına sahip. Yani kendisine boyutsal anlamda oldukça minimal bir şehir aracı diyebiliriz.

Sadece 400 kg boş ağırlığa sahip olan RKS M5, 3 kişilik oturma kapasitesi sunuyor. Önde disk arkada ise kampana frene sahip olan RKS M5, 12 inçlik jantlar ve 135/70 12 ebatlı lastiklerle geliyor.

2500 wattlık motora sahip olan bu araçta 72 Voltluk 58 amper akü bulunuyor. 25 ila 45 km/s hız aralığı olan RKS M5’in şarj süresi 6 ila 8 saat arasında değişiyor.

RKS M5 donanımlarına da kısaca değinelim. Araçtaki LCD gösterge bulunuyor. Araç temel bilgileri, multimedya bilgileri ve geri görüş kamerasının görüntüsü bu ekrandan sağlanıyor. RKS M5 modelinde küçükte olsa bir sunroof bulunuyor.

Yorumlar
  1. Endy dedi ki:

    Mesafe ve hiz fazlasiyla dusuk. 60-70 km bir yere tek şarjla git gel yapamassin. 45km surat nedir ya. Yolda kornadan küfürden gidemezsin. Alanlar oyuncak ariyormus sanirim. Bisikletle bile ne hizlara ulaşırken, 45 nedir yAa?

S.S.S

RKS M5, ülkemizde tüm vergiler dahil 164,728 TL'den satılıyor

25 ila 45 km/s hız aralığı olan RKS M5'in şarj süresi 6 ila 8 saat arasında değişiyor.