Oto Kokpit

Renault-Nissan-Mitsubishi Ortaklığından Yeni Bulut Platformu

Renault-Nissan-Mitsubishi Ortaklığından Yeni Bulut Platformu

Dünyanın en büyük otomobil ittifaklarından birisini oluşturan Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığı Alliance Intelligent Cloud “İttifak Akıllı Bulut” adlı platformunu tanıttı. Microsoft ortaklığı ile gerçekleştirilen bu sistemi yakından tanıyalım.


Renault-Nissan-Mitsubishi Bulut Platformu

Alliance Intelligent Cloud platformu otomotiv sektörünün ilk global internet bağlantılı araç programı, Microsoft Azure tarafından bulut, yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti teknolojileri ile proje gerçekleştirilecek. Bu sistem kendi ekosisteminde araç verilerinin güvenli bir şekilde alınması, yönetilmesi ve analiz edilmesi için İttifak’a global bir veri platformu sunacak.

Alliance Intelligent Cloud teknolojisine sahip modeller, Japonya ve Avrupa’da pazara sunulacak olan Yeni Renault Clio ve Nissan Leaf’in bazı versiyonları olacak. Bu araçlar, geniş kitlelere sunulan Microsoft teknolojisiyle donatılmış ilk modeller olacak.

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı İnternet Bağlantılı Araçlar Global Başkan Yardımcısı Kal Mos “Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni internet bağlantılı araç platformu sayesinde Renault, Nissan ve Mitsubishi müşterileri yepyeni bir dijital deneyim yaşayacaklar. Microsoft ile olan iş birliğimiz ile dünyadaki en güçlü ve en geniş kapsamlı internet bağlantılı araç platformunu hayata geçiriyoruz. İttifak’ın kapsamından faydalanarak sektörde referans olacak bir akıllı bulut platformu oluşturduk.” dedi.

Alliance Intelligent Cloud platformuna sahip otomobiller kesintisiz internet erişimi, uzaktan arıza teşhisi, yazılım güncellemeleri gibi özellikleri bünyesinde barındıracak olup bilgi ve eğlence sistemlerine de erişim imkanı sunacak.

Alliance Intelligent Cloud platformu sayesinde İttifak araçları, akıllı şehirler geliştikçe şehirlerin altyapısına bağlanabilecek. Böylece teknoloji ile daha iyi entegre olmuş otomobiller kullanıcılara sunulmuş olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.