Oto Kokpit

Putin’in Yeni Lüks Minivan’ı Geliyor: Aurus Arsenal

Putin’in Yeni Lüks Minivan’ı Geliyor: Aurus Arsenal

Lüks otomobillerin yerini son yıllarda lüks minivanlar ya da bizim deyişimizle VIP minibüsler aldı. Bu konuda dünyanın en iyilerini çıkaran üreticilerimiz var. Dizayn VIP bunlardan birisi. Fakat bir marka adı altında pazara açılamadık. Ruslar ise bunu Aurus markasıyla başarmak adına adım attılar. İlk önce lüks sedan üreten firma şimdi de Aurus Arsenal adlı premium minibüsünü tanıtacak.


Aurus Arsenal

Putin’in de kullanacağı Aurus Arsenal için ilk görselleri paylaşan Rus üretici oldukça iddialı görünen bir araç ortaya çıkarmış. Rolls-Royce’un kalitesini aratmayacak seviyede üretildiği söylenen Aurus Arsenal’in motor gücü de bir hayli yüksek.

4.4 litre V8 turbo benzini motora sahip olan Aurus Arsenal, 598 ps 480 beygir 880 nm tork güç sunuyor. Aurus Senat adlı sedan modelin daha yüksek ve daha geniş hacimli versiyonu olarak da bakabileceğimiz bu araç hem minibüs kadar geniş iç mekana sahip hemde lüks SUV’ler kadar gösterişli tasarlanmış. Tabi iç mekanı ve performans verileri açıklanmadığı için fazla bilgi sunamıyorum. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

Aurus Arsenal Ne Zaman Çıkacak?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }