Oto Kokpit

Prior-Design’dan Mercedes X-Serisi Modifiye Çalışması Geldi

Mercedes’in pick up dünyasına X serisi ile girmesi çok ses getirdi. Araç kısa sürede çok beğenildi ve modifiye firmalarının da dikkatini çekti. Prior-Design da boş durmadı ve karşımıza Mercedes X-Serisi çalışmasıyla çıktı. İşte detaylar…

Prior-Design Mercedes X-Serisi Modifiye

Prior-Design Mercedes X-Serisi çalışması, pd400 ve pd500 kodları altında iki farklı paketle yapıldı. Birisi daha agresif bir nevi cadde aracı olurken diğer özgürlük arayan, dağ tepe dinlemeyen sürücüler için tasarlanan modifiye paketine sahip. Aslında ikisi de aynı body kitlerini barındırıyor ama farklı jant boyutlarıyla sunuluyor. Aracın dış görünümünü daha vahşileştiren detaylara baktığımızda ledli ön tampon, çift egzoz çıkışlı arka tampon, genişletilmiş yan çamurluklar, yan basamaklardan oluşan widebody kit parçalarının kullanıldığını görüyoruz. Bu parçalar, Mercedes X-Serisinin görünüşüne sportif hava katmış. Fakat body kiti öne çıkan detaylar her zaman olduğu gibi jantlarla gerçekleşmiş. Prior-Design tarafından üretilen PD3 kodlu bu jantlar 18 ile 23 inç boyut arasında alınabiliyor. Ayrıca X serisi sahipleri için yeni egzoz sisteminin de sunulduğunu belirtelim.

Prior-Design Mercedes X-Serisi

Prior-Design Mercedes X-Serisi için yapılan değişimler bu kadar. Fakat ilerleyen zamanda bu aracın 4 farklı motor seçeneği arasında yer alan X350d, yani 3.0 litre V6 258 ps 550 nm tork güç üreten ünite içinde güçlendirme kitinin sunulması bekleniyor. En azından yazılım ve daha geliştirilmiş egzoz ile ortaya çıkacak olan güç değerlerini merak ediyorum. Tabi alt motorlar için uygulanırsa kullanıcıların ilgisini de bir o kadar çekecektir, diyorum ve fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }