Oto Kokpit

Power Shift Şanzıman Hakkındaki Görüşlerimiz-Yorumlarımız

Power Shift Şanzıman Hakkındaki Görüşlerimiz-Yorumlarımız

power-shift-sanziman-yorum
100 yılı aşkın otomotiv tecrübesine sahip olan ford, geçmişten günümüze kadar alanında daima yenilikçilerin öncüsü olarak bilindi. Avrupa’lı rakiplerinin daima canını sıkacak rekabet gücüyle öne çıkan firma, ürettiği motor ve kullandığı şanzımanla rakipleriyle olan kıyasıya mücadelesinden hiçbir güç kaybetmedi. Yakın zamanda ise çift kavramalı şanzımanların esir aldığı otomotiv sektöründeki yerini power shift şanzımanla koruma çabasında olan ford, bu konuda acaba ne kadar başarılı?

Şuan yarı-otomatik şanzıman dendiğinde insanlar aklında iki soru akla geliyor? Birincisi arıza sorunsalı. İkincisi ise vites geçişleri. Bu sıkıntılar göz önüne alarak tüketici tercihleri şekilleniyor. Fakat ford firması power shift ile avrupalı rakiplerine göre pek popüler olmasa da var olan yeni motor seçenekleriyle bu çift kavramalı şanzıman oldukça iyi çalışıyor. Bu cümlelerimi daha önce 6 ileri oranlı kullandığım power shift şanzımanlı ford fiesta’dan edindiğim tecrübelerle yazıyorum. Ford bu işi o kadar iyi başarmışlar ki pürüzsüz ve sarsıntısız geçişler sayesinde beni kendisine hayran bıraktı. Öyle ki normal olarak kullandığınızda aracın vites yükselttiğini sadece ekranda görerek anlayabiliyorsunuz. Aynı performans yüksek devirde kullanılırken de kendini gösteriyor. Ani hızlanma ve ani yavaşlamalardan sonraki gaz tepkisine olan vites dönüşleri oldukça başarılı gerçekleşiyor.

Yorumlar
  1. Huseyin dedi ki:

    26000 km de 1000cc ecobost fiesta titreme yapıyor garantili AMA yeterince titremedigi için kavrama kutusunu değiştirmiyor

] }