Oto Kokpit

Porsche 911 Turbo Motorlu VW T5 Multivan

Sıradan Minibüs’ü bilinenlerin ötesine taşımak için onu modifiye edersiniz. Genellikle yazılımsal eklemeler iş görür. Fakat birçok insan Volkswagen Transporter gibi bir aracı, spor otomobilleri üzecek kadar güçlendirme işine girmez. Çünkü maliyetlidir. Konumuz olan T5 Multivan için bu maliyetler göze alınmış ve Porsche 911 Turbo alt yapısı ve motoru kullanılarak sıra dışı hale getirilmiş. İşte detaylar…


Porsche 911 Turbo Motorlu VW T5 Multivan

Volkswagen Transporter T5 Multivan’uı canavarlaştırmak için 3.6 litrelik 6 silindirli 991 kasa 911 turbo‘nun motoru kullanılmış. Aracın arka kısmına yerleştirilen ünite başarılı şekilde muhafaza edilerek Porsche’nin arkadan itişli kimliğine atıfta da bulunmuş. Tabi Porsche’nin sadece motoru aktarılmamış. Egzoz sistemi, yürüyen aksamı, önde 6 pistonlu arkada ise 4 pistonlu Brembo fren sistemi, geliştirilmiş şasi ve daha fazlası Volkswagen T5 Multivan modeline entegre edilmiş güçlü motorun en iyi şekilde gücün yola aktarılmasını sağlamış. 573 beygir güç üreten Porsche motorlu T5 Multivan, 285 km/s son hıza kadar ulaşabiliyor. Bu minibüs olarak tanımlanan ticari araç için muazzam bir güç muazzam bir değer.

Porsche 911 Motorlu Volkswagen Transporter T5 Multivan

Porsche 911 Turbo projesi sadece teknik kısımı kapsamamış. Direksiyon simidi, gösterge paneli, koltuklar, anahtar giriş yeri de Porsche’den T5 Multivan‘a aktarılmış. 19 inç jantlar ve buna eşlik eden önde 245/40 R19, arkada ise 285/40 R19 ebatlık lastikler kullanılmış.

Porsche 911 Motorlu VW Transporter T5

Söz konusu bu canavar, Classic Driver sitesinde 139.000 euro’dan satışa sunuldu. Son olarak Porsche 911 Turbo motorlu VW T5 Multivan projesinin fotoğraflarına geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }