Oto Kokpit

O.CT Tuning Dodge Challenger SRT8-700

O.CT Tuning Gives More Horsepower To Dodge Challenger SRT8-700-1
Otomobil modifiyesi söz konusu olduğunda, sitemizdeki içerikler genellikle body kit ve chip tuning kapsamlı oluyor. Çünkü müşteri talepleri genellikle bu yönde olduğu için büyük güçlendirmeler öne çıkmıyor. Yani yapılan çalışma da sorunsuz fazla güç beklentisi yer alıyor. Fakat bazı firmalar, daha fazlasını bekleyenlerin sesine kulak veriyor. Tıpkı O.CT Tuning firması gibi.

Alman modifiye firması o.ct tuning, süper şarj adı altında dodge, jeep ve chrysler araçlarını kapsayan çalışması ile bugünlerde konuşuluyor. Fakat dodge challenger srt8 üzerindeki çalışması daha ön plana çıktığı için bu aracın detaylarını sizlere aktaracağım. Alman firma, vossen jant takviyesi ve motor güçlendirmesi üzerinde çalışmış. Stock challenger srt8 6.4 litrelik hemi motoruyla 476 beygir ve 637 nm tork güç üreten amerikan efsanesinin son ferdi olarak biliyoruz. Fakat o.ct tarafından geliştirilen araç, yeni kompresör kiti, ecu güncellemesi, yeni intercooler sistemi ve o.ct egzoz sistemiyle gücü 88 beygir artırarak 564 beygire ulaşmış. Tork eğrisi ise 735 nm’ye kadar ulaşmış. Üstelik bu değişimlere 5 yıl da garanti veriyor.

Fakat burada bir ayrıntı var. SRT-700 isminin sırrı nerede saklı. Aslında o.ct’nin sunduğu en güçlü dodge challenger srt8 bu değil. Asıl değişim bu çalışmanın öncesinde yatıyor. Bu değişim de ise aracın motoru 7.0 litre hacmine kadar genişletilip daha detaylı çalışıldıktan sonra 720 beygir güç alınmış. Tabi buna ek olarak 22 inçlik Vossen jantları da unutmamak lazım. Sonuç olarak bir alman tarafından geliştirilen amerikan aracının bu kadar güçlendirme programına dahil olması beni şaşırttı. Bu tür çalışmalar genellikle hennessey gibi amerikan firmaları tarafından yapılırdı. O.CT tuning dodge challenger srt8-700 çalışması şunu gösteriyor ki, bir amerikan aracı avrupa merkezli firmalar tarafından da güçlü kılınabiliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]