Oto Kokpit

Novitec Torado Lamborghini Huracan N-Largo

Modifiye firmaları takvim geçişi sonrasında bir süredir sessizdi. Fakat faaliyetlerini durmaksızın devam ettirenler var. 2016’ya hızlı başlayan popüler tunerlardan novitec grup, son çalışmasını Lamborghini Huracan üzerinde yaptı. 2016’ya şimdiden damgasını vuracak kadar iddialı olan bu araca buyurun yakından bakalım.

novitec-torado-lamborghini-huracan-n-largo-7
Lamborghini için çalışmalarını Novitec Torado başlığında toplayan firma, bu araç için çok fazla mesai harcamış. Bunun sonucunda ise benzersiz huracan modeli çıkmış. Detaylara geçmeden önce genel olarak yapılanları aktarayım. Bu araç için görebileceğiniz en iyi body kitlerden birisi yapılmış. Jant değiştirilmiş ve motor gücü çok daha üst seviyeye çıkarılmış.

Body kitten başlayalım.
Novitec Torado Lamborghini Huracan N-Largo için uygulanan kit kapsamında yeni ön kaput, ön tampon, genişletilmiş yan çamurluklar, yan etekler, yarıya kadar karbon fiber kaplı yan aynalar, karbon fiber spoyler ve arka difüzör kullanılmış. Bu kit Le Mans Blue adlı özel renk ile uyumlu gerçekleştiren novitec torado, çamurluklardaki genişletmeyi de son derece ustalıkla yapmış. Bunu uygularken liberty walk firmasının sürekli kullandığı rocket bunny tarzında yapmamış. Zaten dikkatlice bakmazsanız genişlemenin farkına varmak oldukça zor. Oysa araç ön çamurluklarda 6 cm, arkalarda ise 12 cm’e kadar genişlemiş. Bu görünümü elde etmek hiçte kolay olmasa gerek.

Dıştaki son dokunuşlarda aracı 3.3 cm kadar alçaltan yeni süspansiyon kiti, önde 20 inç ve arkada ise 21 inç yeni jantlar kullanılmış. Bu jantlara önde 245/30 ZR20, arkada ise 325/25 ZR21 Pirelli P Zero lastikler eşlik ediyor.

Gelelim huracan’ın kalbindeki güçlendirmenin detaylarına…
Bu araç fabrikasyon olarak 5.2 litrelik V10 motoru ile 610 beygir 560 nm tork güç üretiyor. Dört çeker olan bu harika süper spor otomobil safkan motora sahip. Fakat Novitec bu sistemi süper şarja çevirmiş. Bu uygulama sonrası Lamborghini Huracan N-Largo alan aracın gücü oldukça iddialı seviyeye kadar çıkmış. Öyle ki bu italyan aygırından 848 beygir 960 nm tork güç alınmış. Tabi bu gücün tekerlere yansıması sonrası ortaya çıkan performans verileri paylaşılmamış. Fakat böylesine güçlü aracın varlığının Novitec elinden çıktığını bir köşeye yazalım ve aracın görsellerine geçelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]