Oto Kokpit

Novitec Torado 2018 Lamborghini Aventador S Modifiye Çalışması Yayınlandı

Süper spor otomobillere fısıldayan Novitec, son çalışmasında 2018 Lamborghini Aventador S modelini ele aldı ve Torado başlığında tanıttı. Bu hiper otomobil için kıvamında body kit kullanıp başarılı jantlar görünümünü değiştiren Novitec, egzoz sitemindeki güncelleme ve motordaki küçük dokunuştan sonra aracı birazcık daha güçlü ve hızlı hale getirmiş. İşte detaylar…


Novitec Torado 2018 Lamborghini Aventador S Modifiye

Novitec Torado 2018 Lamborghini Aventador S olarak lanse edilen modifiye çalışmanın ilk olarak motorundaki güçlendirmeye bakalım. Öncelikle stock Aventador S’in verilerini hatırlayalım. Bu aracın kalbinde 6.5 litre V12 atmosferik benzinli motor yer alıyor ve 740 ps 690 nm tork güç üretiyor. 7 ileri ISR otomatik şanzımana sahip olan İtalyan aygırı, 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniye de tamamlayıp 350 km/s hıza ulaşıyor. Novitec bu hızlı aracı daha da hızlı kılmak için motora küçük dokunuşlar yapmış ve özellikle de kullandığı yeni egzoz sistemi 763 ps 752 beygir 732 nm tork güç almış. Bu arada söz konusu egzoz ile 46 kilogram kazanım sağlanmış. Bu sayede 0-100 km/s hızlanması 2.8 saniyeye düşerken son hız aynı kalmış.

Novitec 2018 Lamborghini Aventador S

Görünüm kısmına geçelim. Aventador S, önde 20 arkada 21 inç jantlarla geliyor. Novitec bu düzeni bozmamış ve aynı ebattaki olan NL3 kodlu jantları kullanılmış. Lastik olarak ise Pirelli P Zero tercih edilmiş. Tabi bütün olay bununla sınırlı değil. Komple body kit ile daha vahşi görünüm elde edilmiş. Özellikle dev spoyler ve yerinde kullanılan karbon fiber trimler çok başarılı durmuş. Bunlara ek olarak birde alüminyum ayarlanabilir süspansiyon sistemi ile yere daha fazla yakınlaştırma imkanı da sunulmuş. Tüm bunların sonucunda ortaya bu eşsiz spor otomobil çıkmış. Hadi son olarak fotoğraflara da göz atalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }