Oto Kokpit

Nissan Micra (K12) Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Donanımları

Nissan Micra (K12) Alınır Mı? Teknik Özellikleri ve Donanımları

K12 kodlu Nissan Micra küçük şehri aracı arayan özellikle kadın kullanıcıların hedefinde olan araçlardan birisidir. Sorunsuzluğu ve otomatik şanzımanlı minik yapısıyla bilinen bu araç ülkemizde çokça tercih ediliyor. Peki gerçekten Nissan Micra (K12) Alınır Mı? Üçüncü nesil Micra olarak Japonya ve İngiltere’deki fabrikasında Nissan B platformunda üretilen bu araç 2002 yılında ilk kasasıyla yollara çıkmıştı. 2007 yılında K12C kodlu makyajlı kasayla yoluna devam eden K12 Micra, 2010 yılına kadar üretilmişti. 2003 yılında Euro NCAP çarpışma testlerinde yetişkin yolcu da 4 yıldız alan bu aracın hakkında merak edilen birçok noktasını aydınlatacağız.


Nissan Micra (K12) Alınır Mı?

Nissan Micra (K12) Alınır Mı?

Nissan Micra, boyutsal değerleriyle şehir içi kullanımına çok uygun araç olup otomatik şanzımanıyla kesinlikle alınır araçlardan birisidir. Eğer bir kadın kullanıcı tarafından tercih edilecekse 1.2 litre atmosferik benzinli motor ve otomatik (4 ileri) şanzımanlı seçeneği Tekna donanım paketiyle tercih edilmelidir. Türkiye piyasasında en çok tutulan seçeneği Micra 1.2 Tekna Otomatiktir. Şehir içi 8-9 lt arası yakıt tüketimi gerçekleştiren bu aracın sorunsuzluğuyla bilinen şanzımanı ve anahtarsız giriş-çalıştırmasına varana kadar olan donanım paketi bu aracı güzel kılıyor.

Nissan Micra (K12)

Nissan Micra’nın artılarından birisi de kolay park edilmesidir. Öte yandan birçok bölmesi mevcut olup ön yolcu koltuğunun altında dahi bölme bulunmaktadır. Poşetinizi asacağınız küçük bir askı bile ön konsol da yer almaktadır. Dijital klimasının kullanımı gayet basittir.

Nissan Micra eksilerine de değinelim. Araçta arka park sensörü bulunmuyor. Fakat taktırılabilir. Yedek parçaları pahalıdır. Özellikle anahtarsız giriş çalıştırma sistemine ait kapı kolları bulunmuyor. Yol tutuşu zayıftır. Performansı zayıftır.

Nissan Micra (K12) Teknik Özellikleri

Nissan Micra (K12) Teknik Özellikleri

Üçüncü nesil Nissan Micra boyutsal verilerine bakarak teknik özelliklerine başlayalım. 5 kapılı Micra 3719 mm uzunluğa, 1680 mm genişliğe, 1540 mm yüksekliğe sahiptir. Nissan Micra üretimde olduğu süreçte 5 benzinli 1 dizel motor seçeneğiyle satışı gerçekleşti. Benzinli motorlar arasında 1.0 litre dört silindirli, 1.2 litre dört silindirli, 1.4 litre, 1.5 litre ve 1.6 litre üniteler bulunuyordu. Dizel cephede ise 1.5 litrelik turbo dizel motor yer alıyordu. Bu motorlara 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman eşlik etti.

Nissan Micra (K12) Donanımları

Nissan Micra (K12) Donanımları

Nissan Micra Türkiye donanımları en çok tutulan 1.2 litrelik motorda 6 farklı seçeneğe sahipti. Bunlar Desire, Mood, Passion, Sport, Tekna ve Visia olarak tercih ediliyordu. En üst paket Micra da dijital klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma, yağmur sensörü, sunroof, yol bilgisayarı ve elektrikli ayarlanabilir yan aynalar gibi özellikler bulunduğunu özellikle belirterek yazımızı sonlandırıyoruz.

İkinci El Nissan Micra

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Nissan Micra, boyutsal değerleriyle şehir içi kullanımına çok uygun araç olup otomatik şanzımanıyla kesinlikle alınır araçlardan birisidir.

Micra'nın Türkiye piyasasında en çok tutulan seçeneği Micra 1.2 Tekna Otomatiktir. Bu yüzden alınabilir.

Nissan Micra şehir içi 8-9 lt arası yakıt tüketimi gerçekleştirir.