Oto Kokpit

Mercedes-Benz Intelligent Drive Nedir?

Mercedes-Benz Intelligent Drive Nedir?

Mercedes-Benz dünyasında opsiyonel donanımların büyük önemi vardır. Markanın kullanıcılarına daha kaliteli sürüş deneyimi sunması adına bir takım teknolojik özellikler sunuyor. Güncel olarak bu sistemleri Intelligent Drive adı altında birleştiren Alman üretici hem güvenliği üst planda tutuyor hemde sürüş kalitesini artırıyor. Yani net şekilde Intelligent Drive Nedir? sorusunun cevabı Mercedes’in yeni sürüş destek asistanlarının tamamına verilen addır. Adaptif hız sabitleme, otonom frenleme, Park Pilot ve birçoğunu kapsayan özelliği daha yakından tanıyalım.

Mercedes-Benz Intelligent Drive

Günümüz otomobillerinde artık sürücü ve yaya güvenliği daha ön plana çıkmaktadır. Teknolojinin desteği ile artık çok daha güvenli otomobiller üretiliyor. Mercedes-Benz Intelligent Drive alt yapısı bunu en iyi şekilde sunan sistemlerden birisi oluyor. Avrupa Birliğininde artık şart koşmaya başlayacağı birçok donanımı Mercedes hali hazırda sunuyor. Bu özellikler arasında;

Yaya, bisikletli ve Araç algılama ve otomatik frenleme özelliği,

Üst hızlara kadar sıfırdan itibaren çalışan ve dur kalk imkanı tanıyan adaptif hız sabitleyici,

Trafik işaretlerini algılama ve sürüşü ona göre programlama,

Car2X Communication özelliği ile ortak ağdaki araçları olası durumlara karşı uyarma,

Park Pilot ile dikey ve yatay park özelliği sunuyor. Kumanda ile park alanından çıkarma. Ayrıca Park Pilot ile önümüzdeki yıllardan itibaren aracı belirlenen park alanına gönderme ve geri çağırma sistemi de kullanıma sunulacak.

Saydığımız bu özelliklerin tamamının Akıllı Sürücü yani Intelligent Drive adı altında birleştirmesine Mercedes firması bu ismi vermiş. Sistemin çalışma mantığını daha iyi anlamak için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }