Oto Kokpit

MAPA’nın Aşınma Ayarlı Debriyajı, İnovasyon Ödülü Kazandı

MAPA’nın Aşınma Ayarlı Debriyajı, İnovasyon Ödülü Kazandı

Ülkemizde faaliyet gösteren ve sayılı debriyaj üreticileri arasında olan MAPA, geçen ay Frankfurt’ta düzenlenen Automechanika adlı fuardan ödülle döndü. Otomotiv sektörünün parça-servis ikilisini ele alan bu büyük fuarda inovasyon ödülüne layık görülen firma, bir ilki de gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Türk Debriyajına Almanya’dan İnovasyon Ödülü

1970 yılında İstanbul’da kurulan ve ülkemizin sayılı yedek parça üreticilerinden birisi olan MAPA, “Aşınma Ayarlı Debriyaj” adlı yeni ürünü ile 2016 Automechanika Frankfurt‘ta inovasyon ödülüne layık görüldü. Bu ödülü kazanan ilk Türk otomotiv firması olan MAPA, ortaya koyduğu bu ürün sayesinde daha uzun ömürlü parça kullanımı ve konforlu araç keyfi sürmeyi sağlıyor.

 

Aşınma ayarlı debriyaj, MAPA’nın son birkaç senede 4 ayrı patentli ürününü geliştiren tecrübeli Ar-Ge ekibi tarafından 2 yılı aşkın bir sürede geliştirildi. Yeni ürün standart debriyajlara kıyasla hem en az 2 kat uzun ömür sağlıyor hem de bu uzun ömrü süresince sabit pedal yükü sayesinde kullanıcıya konforlu bir sürüş sunuyor. Özel aparatlara ihtiyaç duyulmadan montajı kolaylıkla yapılabilen Aşınma Ayarlı Debriyaj tüm binek ve hafif ticari araçlara uyarlanabiliyor. Kompakt tasarımı, uzun ömrü ve yakıt verimliliği dolayısıyla ürün çevreci özelliği ile de öne çıkıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.