Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic yapılan bir takım güncellemeler tanıtıldı. Genel olarak radikal değişiklik yapılmayan yeni modelde, küçük dokunuşlarla estetik şıklık ve teknik özelliklerde konfor düzeyinin artırıldığı gözleniyor. Yeni seride güç ve stil kompakt olarak ön plana çıkıyor. Hafif hibrit desteği verilerek oluşturulan motorlar dikkat çekiyor. Daha güçlü elektromotor kullanılıyor. Makyajlı Mercedes-Benz A45 S AMG modelin dış tasarımda büyük değişiklikler gözlenmiyor. Ufak tasarım ve estetik dokunuşlarla, model revize edilmiş. Opsiyonlu olarak sunulan LED farlarda ufak düzeltmeler gözleniyor. Yeni tasarlanan yuvarlak egzoz boruları dikkat çekici noktalar arasında yer alıyor. Yeni jant dizaynı, panjurlardaki küçük yıldız detayı, standart olarak sunulan LED stop lambaları, yeni difüzör gibi ufak makyajlar genel olarak tasarımdaki değişiklikleri oluşturuyor.

Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic Teknik Özellikleri

Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic Teknik Özellikleri

Yenilenen A45 S AMG kalbinde 2.0 litre turbo benzinli 421 ps güç üretmektedir. Geri kalan teknik verilerinde değişim yoktur. Kabin tarafında da radikal değişiklikler bulunmuyor. Yeni modelde ekran panelindeki 7 inçlik dijital panel ve 10,25 inçlik multimedya paneli standart olarak sunuluyor. Bitişik ekranlardan oluşan 10,25’er inçten oluşan paneller ise opsiyon seçeneğiyle sunuluyor. Yeni modelde Nappa deri kaplama direksiyon simidi bulunmuyor ve ayrıca MBUX dokunmatik panelin de yeni modellerde kaldırıldığı, kabinde daha sade tasarımın ön plana çıktığı görülüyor. Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Maticmodelin motorunda güçlendirme yapılarak hafif 48V hibrit teknolojisinin eklendiği görülüyor. Hafif hibrit teknolojisinin sağladığı avantaj, kalkışlar 10 kW destekle daha çevik ve seri oluyor. Tanıtımı yapılan yeni modelde 7 veya 8 ileri çift kavramalı şanzıman serileri eşlik ediyor. 023 Mercedes Benz A- Serisinin PHEV –A 250 e modellerinde bulunan elektrik motorları 80 kW güce ve 300 Nm tork üretimine sahip. 15,6 kW saatlik bataryalarında AC şarj opsiyonları 7,4 Kw değiştirilerek 11 kW güçlendirilmiş modeli kullanılıyor. 22 Kw DC şarj opsiyonu da sürüyor. Bataryaların 25 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 oranında dolumu sağlanıyor. AMG A45 S modelin sedan ve hatchback modelleri de üretiliyor. AMG A35 serisinde de hafif hibrit desteği sunuluyor.

Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic Kokpiti

Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Matic Fiyatı ve Öne Çıkan Özellikleri

Yeni modelde motorda yapılan hafif hibrit teknolojisinin eklenmesi dikkat çekici en büyük özelliği oluşturuyor. Genel anlamda ufak dokunuşlar yapılan işlemler fark ediliyor. Makyajlı 2023 Mercedes-Benz A45 S AMG 4Maticmodelin sınırlı ve az sayıda üretilen ‘Street Style’ modeli de özellikleri ve çarpıcı tasarıma sahip olarak dikkatleri çekiyor. Yeni modelin Almanya’daki fiyatının 72.500 Euro olduğu açıklandı.  Makyajlı A45 S AMG Türkiye fiyatının  güncel kurda 2.8 milyon TL civarında olması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.