Oto Kokpit

Makyajlı 2022 Yeni Volvo XC60 Özellikleri ile Tanıtıldı

Volvo’nun en çok satan modellerinden olan kompakt SUV’u XC60 yenilendi. Hem görsel hem de donanımsal anlamda belirgin değişimler yaşayan makyajlı 2022 Volvo XC60‘ı gelin yakından tanıyalım.


Makyajlı 2022 Yeni Volvo XC60 Özellikleri

Yeni Volvo XC60 için duyurulan bu güncellemenin temelinde Google ile yapılan anlaşma yatıyor. Tamamen Android alt yapısına sahip bilgi ve eğlence sistemine 2022 XC60 ile geçecek. Böylece Volvo ailesinin en çok satan modeli daha etkin kullanıma imkan tanıyacak.

2022 Volvo XC60‘ın dış tasarımında bir takım güncellemelere gidilmiş. Özellikle ön ve arka tamponda bu yenilik direkt göze çarpıyor. Henüz bütün detaylar açıklanmamış olsa da yeni kaporta renkleri ve jant seçenekleri de kullanıcıya sunulacak. Bunların haricinde mevcut modele göre büyük bir farklılık bulunmuyor. Zaten asıl değişim ve güncelleme aracın teknolojik donanımında yapılmış.

Tekrardan Android kısmına gelecek olursak Volvo bu konuda bir ilki gerçekleştiren şirket oldu. Şöyle ki Android tabanlı bu bilgi ve eğlence sistemiyle aracın tüm sistemi Google alt yapısına kavuşacak olup bu konuda Google ile ortaklık kuran ilk firma unvanı da Volvo’nun olacak. Böylece aracın navigasyon, müzik, sesli komut ve yapay zeka destekli diğer komutları Google asistanları ile gerçekleştirilecek.

2022 Yeni Volvo XC60 Android

Yenilenen Volvo XC60 modelinde en güncel Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri de sunulacak. Bu donanımlar arasında yaya algılama, çarpışma uyarı ve otomatik acil fren sistemi, adaptif hız sabitleyici gibi özellikler bulunuyor.

Yine de makyajlı XC60 için bir takım yenilikler yaşam alanında sunulacak. Bunlar arasında deri materyalleri asla içermeyen Volvo’ya özgü City Weave kumaş seçeneği sunulacak. Aracın üretimine Mayıs sonu itibariyle başlanacak ve 2022 yılına doğru kullanıcıyla buluşturulacak. Şimdilik Volvo tarafından paylaşılan bilgiler bu kadarla sınırlı.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.