Oto Kokpit

Makyajlı 2022 Citroen C5 Aircross Özellikleri ile Tanıtıldı

Citroen ailesinin kompakt SUV modeli C5 Aircross yenilendi. Eleştirilecek far yapısıyla gelen makyajlı Citroen C5 Aircross üzerinde bir takım görsel farklılıklar yapılırken konfor elemanlarında geliştirmeler de gerçekleştirilmiş. İşte detaylar…


Makyajlı Citroen C5 Aircross

Citroen C5 Aircross, 2017 yılında PSA EMP2 platformunda üretildi. Kendine has tasarımı ve konforlu süspansiyonlarıyla sınıfında tercih edilen araçlar listesine giren C5 Aircross bir takım güncellemelerle yenilendi.

Dış tasarımda ledli far yapısı fazlasıyla yeni Duster’ı andırıyor. Öte yandan yeni ön ızgaralar, yenilenen arka stoplarda dış tasarımın farklı alanlarını oluşturuyor. Ayrıca sis farlarına da güncelleme gelmiş. Birde yeni 18 inç alaşım jantlar donanıma eklenmiş.

Makyajlı 2022 Citroen C5 Aircross

Yaşam alanında ise daha minimalist tasarım odaklı güncellemeler yapılmış. 10 inçlik yeni multimedya ekranı, daha ince şekilde tasarlanmış hava menfezleri, ısıtma ve masaj özellikli konforlu ön koltuklar yenilenen Citroen C5 Aircross modelinde sunulacak.

Makyajlı Citroen C5 Aircross, Avrupa pazarına dizel, benzinli ve plug-in hibrit güç seçenekleriyle gelecek. Benzinli cephede 1.6 litrelik 180 beygirlik PureTech ünite bulunacak. Yine bu motora entegre edilmiş 13.2 kwh pilli ve toplamda 225 ps 222 beygir güç üreten hibrit motor eşlik edecek ve 55 kilometre elektrikli sürüş sağlayacak. Son olarak dizel ünite olarak ise güncel 1.5 lt BlueHDi 130 ps’lik motor bulunacak. Güncel şanzımanlar aynen yerini koruyacak.

Makyajlı Citroen C5 Aircross İçi

2022 Citroen C5 Aircross hakkında genel bilgileri aktardık. Aracın Türkiye detayları açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağız. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }