Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2020 Yeni Volvo XC90 Özellikleri ile Tanıtıldı

Volvo’nun SUV dünyasındaki amiral gemisi XC90 makyajlandı. Görsel, teknik ve donanımsal değişimler yaşayan makyajlı 2020 yeni Volvo XC90 modeli daha güvenli ve ekonomik hale geldi. Gelin bu aracı yakından tanıyalım.


Makyajlı 2020 Yeni Volvo XC90 Özellikleri

2014 yılında tanıtılan ikinci nesil Volvo XC90 aradan geçen 5 yıldan sonra güncelleme gördü. Tasarımsal olarak bir takım küçük eklemeler yaşayan araçta donanımlara takviye yapıldı ve motoru da daha ekonomik hale getirildi.

Detaylı olarak baktığımızda 2020 yeni Volvo XC90 dışında yeni jantlar, ön far yapısı, ön tampon, kapı alt kısımları, arka aydınlatma alanı, arka tampon gibi alanlardaki yenilikler öne çıkıyor. Yaşam alanında ise en belirgin fark vites topuzunun tamamen değişip daha küçük ve daha şık hale kavuşması olmuş. Bunun dışında dikkat çeken büyük farklılıklar yoktur. Tabi donanım seçeneklerinde, koltuk renk ve yapısında eklemeler olacaktır.

2020 Yeni Volvo XC90

Öte yandan motor seçenekleri elden geçirilmiş ve XC90’ın en üst seviyesinde bulunan hibrit ünite T8, %15 daha ekonomik hale getirilmiş.

Donanım kısmında geldiğimizde ise yeni Volvo XC90‘nın multimedya sisteminde hali hazırda Apple CarPlay desteği vardı. Artık Android Auto uyumu da getirildi.

Bildiğiniz üzere Volvo güvenliği ile öne çıkan markadır ve geçen sene kullandığım XC90 ve S90 modellerinde Volvo’nun bu alanda ne kadar iyi olduğunu yakından gözlemlemiştim. Volvo, yeni XC90 için önceki modelinde sunduğu özellikleri korurken bazı eklemeler ve güncellemeler de yapmış. Bunlardan birisi çapraz trafik uyarı sistemine otomatik frenleme özelliği olmuş.

2020 Yeni Volvo XC90 Vitesi

İlk olarak Volvo XC60’ta sunulan Oncoming Lane Mitigation yani şeritte yaklaşan tehlikeleri uyarma ve önleme sistemi de makyajlı XC90 modelinde sunulmuş. Bu sistem sayesinde karşıdan araç geldiği zaman şerit dışına taştığınız zaman araç sizi uyarıyor ve gerekli olduğu yerde müdahale yapıyor. Ya da sizin şeridinize girmiş olan ve hatalı sollama yapan aracı algılıyor, freni hazır hale getiriyor. Böylece şiddetli çarpışmanın önüne geçmiş oluyor. Kısacası şeridinizdeki güvenlik bu sisteme emanet.

Mayıs 2019’da üretime girecek olan makyajlı 2020 Volvo XC90, bu yıl içerisinde fiyatlanabilir. Kendisini Cenevre otomobil fuarında göreceğiz ve daha fazla bilgiler aktarıldığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git