Oto Kokpit

Makyajlı 2020 Yeni Mitsubishi ASX Özellikleri ile Tanıtıldı

Mitsubishi ailesinin SUV dünyasında yer etmiş modeli ASX yeni yüzüyle gün yüzüne çıktı. 2020 yeni Mitsubishi ASX dışta büyük değişim yaşadı ve daha sportif kimliğiyle karşımıza çıktı. Cenevre otomobil fuarında tamamen gün yüzüne çıkacak aracı buyurun ilk detayları ile tanıyalım.


Makyajlı 2020 Yeni Mitsubishi ASX Donanımları

Mitsubishi ASX diğer adıyla RVR, 1991 yılında MPV olarak yollara çıkmıştı. İkinci nesliyle 1997 yılında yoluna RVR adıyla sürdüren araç 2010 yılında Crossover SUV olarak lanse edildi.

9 yıl içerisinde ara ara makyaj operasyonu geçiren araç bu sefer ciddi yenilik yaşadı. Eclipse Cross’tan aldığı tasarım kimliği ile dikkat çeken 2020 Mitsubishi ASX, ön ve kısımda daha agresif ve sportif kimliğe kavuştu. Açıkçası önceki ASX, SUV dünyasında görsel olarak çok zayıf kalıyordu. Bu da aracın albenisini negatif etkilemişti. Bu haliyle yeni Mitsubishi ASX başarılı duruyor.

2020 Yeni Mitsubishi ASX

2020 Mitsubishi ASX teknik bilgilerine dair Japon firma fazla bilgi vermedi. İlk etapta 2.0 litre MIVEC adlı benzinli motorla gelecek olan araçta 5 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği sunulacak. Ayrıca önden çekişli ve dört çeker olarak da tercih edilebilecek. Fakat Türkiye’de yine 1.6 litrelik dizel ve benzinli ünitelerle satmasını bekliyorum. Aksi taktirde alıcı bulması çok ama çok zor olur. Çünkü iki litrelik motorla geldiği zaman hem vergi dezavantajı yaşayacak hemde ekonomi anlamında bizlere hitap etmeyecek. O yüzden küçük hacimli motorlarla gelecektir.

2020 Yeni Mitsubishi ASX Kokpiti

Yeni Mitsubishi ASX’in donanımlarına dair de birkaç bilgi paylaşıldı. Araçta üç yeni renk seçeneği, led ön far ve sis farları, ledli stoplar, donanım seçeneğine göre 7 ve 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, çarpışma önleme asistanı gibi özellikler sunulacak.

Şimdilik araç hakkında fazla bilgi aktaramıyorum. Cenevre’de lansmanı yapıldığı zaman birçok detayı ile gün yüzüne çıktığı zaman tekrardan karşınızda olacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.